زمان انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور:

‏بهبودی ۳۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان نور/۶۷۴ واحد صنفی متخلف پلمب شدند

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور تعداد بهبود یافتگان کرونایی شهرستان را تا پنجم اردیبهشت 312 نفر اعلام کرد و گفت: بیماران کرونایی فقط در بیمارستان امام خمینی(ره) بستری شدند و در بخش خصوصی بستری کرونایی نداشتیم.

به گزارش خبرنگار سرای نور،رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به هفته سلامت و عملکرد سال ۹۸ اظهارکرد: بار مراجعه درمانی به مراکز خدمات جامع سلامت ۳۸۸ هزار و ۹۴۳ نفر و بار مراجعه درمانی به بیمارستان ۴۰۰هزار و ۳۴۸ نفر می‌باشد.

وی با اشاره به ۶هزار و ۸۹۲ مأموریت توسط اورژانس ۱۱۵ و۴۲۵ مورد بازرسی از مراکز درمانی (مطب ها.بیمارستان دولتی و…) در سال ۹۸ در شهرستان نور تصریح کرد: بهداشت حرفه‌ای حدود یکهزار و هفت بازدید و بهداشت محیط ۱۷هزار و ۵۱۴ بازرسی از مرکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی انجام داد.

سید حمید حسینی در خصوص غربالگری فشار خون در شهرستان نور در سن بالای ۳۰ سال افزود: فاز اول غربالگری از۲۷ اردیبهشت سال ۹۸ آغاز شد و مرحله دوم غربالگری فشار خون از ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیر اجرا شد.

این مسئول با بیان غربالگری فشار خون در سال ۹۸ یادآورشد: ۷۱ هزار و ۷۵۱ نفر غربالگری شدند که بیش از ۱۰۳ درصد جمعیت شهرستان بود و تعداد بیمار فشار خون شناسایی شده در طول طرح ۲هزار و ۲۵۸ نفر و تعداد بیمار پیش فشار خون شناسایی شده ۱۵ هزار و ۳۲۷ نفر که در مجموع در حال حاضر ۱۳هزار و ۹۷۹ نفر که حدود ۲۰ درصد جمعیت، بیمار فشار خونی شناسایی شدند و تعداد ۶هزار و ۹۳۸ نفر بیمار دیابتی نیز تحت پوشش بهداشت و درمان شهرستان هستند.

 

وی با اشاره به عملکرد سال ۹۸ و شاخص‌های مطلوب شهرستان بیان کرد: از سال ۱۳۸۰ مرگ ناشی از تالاسمی درشهرستان نورنداشتیم واز سال ۱۳۸۵ تا کنون نیز مرگ زن باردار در شهرستان صفر است.

این مسئول گفت: به ۱۵۷هزارو۴۱۲ نفر مراجعه‌ کننده به مراکز و خانه‌های بهداشت یک میلیون و ۱۲۲ هزارو۳۲۷ خدمات بهداشتی ارائه شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور با اشاره به دوران کرونایی از زحمات پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و خدمات و حوزه بهداشت که در شناسایی افراد مشکوک به بیماری کرونا ودرمان آنان تلاش کردند و همه کسانی که در حوزه درمان و بیمارستان شهرستان دوران پرالتهابی را داشتند، قدردانی کرد.

سید حمید حسینی گفت: حوزه بهداشت در فاز اول ۱۰۰درصد جمعیت شهرستان نور را غربالگری و افراد مشکوک به کرونا در روستا توسط بهورزان و در شهر توسط مراقبت سلامت به پزشک ارجاع و پیگیری‌های لازم انجام شد.

وی با بیان اینکه مرحله دوم غربالگری بیماری کرونا از ۲۳ فروردین آغاز و ۷۵ درصد تاکنون غربالگری شدند، اظهارکرد: کودکان، زنان باردار و سالمندان که از نظر رده سنی از گروه‌های پر خطر هستند چندین بار غربالگری شدند و کسانی که دیابت، فشار خون و بیماری‌های زمینه دارند نیز از نظر بیماری از گروه‌های پر خطر محسوب می‌شوند.

این مسئول افزود: افراد مشکوک به کرونا به پزشک ارجاع داده می‌شوند که با تشخیص پزشک یا به مدت دوهفته قرنطینه همراه با درمان دارویی و یا کسانی که دچار تنگی نفس، تب و لرز هستند به بیمارستان ارجاع داده  و با آزمایشات لازم مبتلایان به کرونا بستری می‌شوند.

رئیس شبکه بهداشت درمان شهرستان نور با اشاره به تجهیز مراکز خدمات بهداشت به دستگاه پالس اکسی متر وتب سنج که به همت خیرین و مردم فراهم شد، افزود: با استفاده از این دستگاه، درصورتی که اکسیژن رسانی در افراد کمتر از ۹۳ تشخیص داده شود می‌تواند زنگ خطری برای ابتلا به بیماری کرونا باشد.

وی با تأکید بر ضرورت فاصله گذاری اجتماعی برای مبارزه با ویروس کرونا و تعطیلی صنف‌های پر خطر مانند  رستوران‌ها، قلیان‌سراها و … در شهرستان، تصریح کرد: بهداشت محیط با همکاری اداره صمت و واحد اماکن نیروی انتظامی در مدت دوماه، ۵هزار و ۵۵۲ بازدید مستمر داشتند که ۶۷۴ امکنه از صنف‌هایی که اجازه فعالیت داشتند اما نکات بهداشتی را رعایت نکردند، پلمپ شدند.

این مسئول تأکید کرد: برای حفظ سلامت افراد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزاری مراسمات ممنوع و تا اطلاع ثانوی تمام صنوف پر خطر و ورزشگاه ها تعطیل می‌باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور تعداد بهبود یافتگان کرونایی شهرستان را تا پنجم اردیبهشت ۳۱۲ نفر اعلام کرد و افزود: بیماران کرونایی فقط در بیمارستان امام خمینی بستری شدند و در بخش خصوصی بستری کرونایی نداشتیم.

وی گفت: ۲۵هزار و ۸۴۹ عدد رسانه آموزشی بین مردم توزیع شد و رسانه‌های شهرستان نیز همکاری خوبی برای آموزش مردم و بارگزاری پیام‌های بهداشتی در فضای مجازی داشتند.

حسینی در خصوص تهیه ماسک و قرارداد با صنف خیاطان شهرستان با نظارت اداره صمت، تصریح کرد: این ماسک‌ها پس از آماده سازی از طریق داروخانه‌ها با قیمت تعیین شده بین مردم توزیع می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نور خاطرنشان کرد: با حمایت فرماندار شهرستان نور، اعضای شورای تأمین، دادستان و همکاری سپاه شهرستان، بسیجیان، نیروی انتظامی، امنیتی، بخشداران، دهیاران، شهرداران و اعضای شورای اسلامی و با همت مردم و خیرین و … توانستیم در فاصله گذاری اجتماعی، تأمین مایحتاج بهداشتی و وسایل حفاظت فردی برای کارکنان بهداشت و درمان در ابتدای طرح، خرید تجهیزات بیمارستان، خانه بهداشت، خدمات جامع سلامت و … اقدامات بسیار چشمگیری در شهرستان نور انجام دهیم.

این مسئول درپایان از حمایت وپشتیبانی معاونت دانشگاه علوم پزشکی مازندران، فرماندار ساعی دکتر شادمان،نماینده مجلس شورای اسلامی،ائمه جمعه، مسئولان ادارات،خیرین بزرگوار ومردم شریف شهرستان نور درپیشگیری و کنترل بیماری کروناویروس قدردانی کرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو