زمان انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ -

فرماندار شهرستان نور اعلام کرد

تایید صلاحیت ۷۸ کاندیدای عضویت در شوراهای شهر نور

فرماندار شهرستان نور با بیان اینکه 123 نفر کاندیدای حضور در شوراهای شهر بودند، گفت: صلاحیت 78 نفر تایید، یک نفر هم فوت شد و صلاحیت بقیه در این مرحله احراز نشد.

به گزارش خبرنگار سرای نور،علی شادمان در آیین افتتاح دفتر هیات بازرسی انتخابات شهرستان نور اظهار کرد: بر اساس ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۶۹ قانون انتخابات شورای شهر و روستا و به منظور حسن انجام انتخابات بر مدار قانون، صیانت و حفاظت از آرای مردم در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، بازرسی انتخابات تحت عنوان” هیات بازرسی انتخابات” در محل فرمانداری تشکیل شده است.

وی افزود: کار بازرسی کار حساسی است و به عنوان چشم مسئولان اجرایی برای انتخابات قوی و متقن و سلامت انتخابات فعال می‌شود.
فرماندار شهرستان نور، خاطرنشان کرد: سنجش اعمال ما پس از این دنیای فانی است بنابراین بدون اینکه تحت تاثیر هر فضایی قرار بگیریم، هیچ کس برای ما فرقی ندارد، اصل رای مردم است اما دغدغه ما کسانی هستند که در فضای مجازی مردم را ناراضی و به سلامت انتخابات خدشه وارد می‌کنند و گاهی به قصد اخاذی مباحث غیر اخلاقی مطرح می کنند که باید با همه توان و اختیارات قانونی با این افراد برخورد شود.

این مسئول تصریح کرد: سلامت انتخابات این است که مردم بدون اینکه در فضای مسموم و جوسازی قرار بگیرندانتخاب اصلح داشته باشند، بازرسی می‌تواند این احساس امنیت برای انتخاب برپایه عقلانی برای مردم فراهم  کند.

شادمان افزود: اگر چه سلامت انتخابات بر عهده ما است اما رسانه‌ها می‌توانند به عنوان بازوان تشکیل دهنده بازرسی ما را برای رسیدن به این هدف کمک کنند.

وی اظهار کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف ومصادیق غیر مجاز تبلیغات انتخاباتی از سوی نامزدها، ستادها و هواداران آنها مراتب را به هیات بازرسی انتخابات مستقر در فرمانداری اطلاع دهند.

فرماندار شهرستان نور در پایان با اشاره به ثبت نام ۱۲۳ داوطلب حضور در شوراهای شهرهای پنج‌گانه شهرستان نور، گفت: یک نفر فوت شد و از ۱۲۲ نفر باقیمانده صلاحیت ۷۸ نفر تائید و ۴۴ نفر نیز در این مرحله احراز صلاحیت نشدند که چهار روز فرصت اعتراض دارند و هیات نظارت استان نیز ۱۰ روز فرصت بررسی و اعلام نظر دارد.


اخبار غیر موثق حاکی از عدم تایید صلاحیت همه اعضای شورای شهر حال حاضر سه شهر از شهرهای شهرستان و برخی از اعضای یکی دیگر از شهرهای پنج‌گانه این شهرستان است.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی همزمان با سراسر کشور در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳۰ فروردین, ۱۴۰۰

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو