زمان انتشار: ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ -

رئیس منابع طبیعی شهرستان نور:

۴ هکتار از جنگل‌های گزناسرا طعمه حریق شد/علت آتش‌سوزی در دست پیگیری

رئیس منابع طبیعی شهرستان نور گفت: آتش سوزی از نوع سطحی بود که لاش‌برگ‌ها و درختان افتاده در جنگل دچار حریق شد و چهار اصله از درختان جنگلی نیز در آتش سوختند.

به گزارش خبرنگار سرای نور، سیدعباس حسینی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ما در خصوص آتش سوزی جنگل‌های گزناسرا اظهارکرد: آتش سوزی بین جنگل‌های نور و آمل و در ارتفاع حدود ۱۸۰۰ متر اتفاق افتاد که توسط قرق‌بانان منابع طبیعی منطقه اطلاع رسانی شد.

وی با اشاره به اینکه منطقه آتش‌سوزی با آبادی فاصله داشت، تصریح کرد: علت دقیق آتش‌سوزی در دست پیگیری است و به احتمال زیاد سهل انگاری در خاموشی آتش سبب شعله ور شدن برگ‌های خشک و باد سبب گسترش آتش در منطقه شد.

رئیس منابع طبیعی شهرستان نور با اشاره به گسترش آتش‌سوزی که چهار هکتار از جنگل‌ها را دستخوش حریق کرد، افزود: آتش سوزی از نوع سطحی بود که لاش‌برگ‌ها و درختان افتاده در جنگل دچار حریق شد و چهار اصله از درختان جنگلی نیز در آتش سوختند.

حسینی با قدردانی از نیروهای کمکی و مردمی و محلی منطقه خاطرنشان کرد: اطفاء حریق سه شبانه روز به طول انجامید و نیروهای هلال احمر، محیط‌ زیست، نیروهای انتظامی منطقه،(ان جی او)ها و شرکت‌های پیمانکار مانند چوب و کاغذ، انارستان و آستان قدس رضوی از نیروهایی بودند که در این سه شبانه‌روز در مهار آتش سوزی منطقه گزنا‌سرا به ما کمک‌رسانی کردند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۴ شهریور, ۱۴۰۰

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو