زمان انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۱ -

زنگ مهر در مدارس شهرستان نور طنین ‌انداز شد

سرپرست آموزش و پرورش نور گفت: ابتدا باید به تراز تمدن اسلامی فکر کنیم، سپس از اقدامات خود را مطابق آن طراحی و در مسیر تمدن سازی گام برداریم.

به گزارش بهناز دمیرچی خبرنگار سرای نور،زنگ مهر همزمان با سراسر کشور با حضور امام جمعه، فرماندار شهرستان،امام جمعه نور، فرمانده نیروی انتظامی و سرپرست آموزش و پرورش نور و مسئولان شهرستان در مدرسه دخترانه حضرت زینب (س)نواخته شد.

 

حسن ولی پور سرپرست آموزش و پرورش نور در آغاز سال تحصیلی در مدرسه دخترانه حضرت زینب نور با اشاره به سخنان رهبری اظهارکرد: هدف و رسالتی که برای آموزش و پرورش ترسیم شد رسیدن به آموزش و پرورش تمدن ساز است.

وی با اشاره به تمدن نوین اسلامی بیان کرد: ابتدا باید به تراز تمدن اسلامی فکر کنیم، سپس از اقدامات خود را مطابق آن طراحی و در مسیر تمدن سازی گام برداریم.

سرپرست آموزش و پرورش نور خاطرنشان‌کرد: تمدن نوین اسلامی همان سند تحول بنیادین است که برای آن زحمات زیادی کشیده شد و مبانی اندیشه و فلسفه اسلامی که در متن تحول سند بنیادین آمده بسیار مهم است و ما خودمان را ملزم می‌دانیم در این مسیر حرکت کنیم و این دیدگاه اساسی ما در حوزه آموزش و پرورش است.

این مسئول گفت: امیدواریم همه همکاران در مجموعه آموزش و پرورش بتوانیم با تلاش‌های بی وقفه بستر را برای دانش آموزان خلاق، مبتکر و کنشگر فراهم کنیم.

ولی پور با اشاره به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود:برای حفظ این پرچم خون‌های زیادی هدیه شد که امیدواریم نوجوانان و جوانان ما که آینده سازان این کشور هستند با تلاش و کوشش به مدارج بالا دست پیدا کنند و برای کشورشان افتخارآفرین شوند.

 

امام جمعه نور در این مراسم با تبریک بهار تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهارکرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌های دلیرمردان، رزمندگان و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی است که با ایثارگری و همه توان در مقابل دشمن ایستادند و امنیت و آسایش را برای ما به ارمغان آوردند.

حجت‌الاسلام قنبرعلی احمدی با اشاره به سه موضوع مهم برای دانش‌آموزان بیان‌کرد: لازمه توانایی، آگاهی است و برای اینکه همه استعدادها را به صحنه زندگی بیاوریم باید علم و آگاهی داشته باشیم.

وی یادآور شد: توانایی در سایه دانایی است پس دانش آموزان با درس خواندن به آگاهی بیشتر دست پیدا می‌کنند و علم و درایت سبب بزرگی است.

امام جمعه نور تأکیدکرد: دانش آموزان بر اساس علاقه باید مهارت کسب کنند به ویژه دختران ما که مدیریت خانواده و اجتماع را برعهده دارند باید مهارت‌های مختلف را در کنار تحصیل علم یاد بگیرند.

این مسئول با اشاره به طهارت و پاکی افزود: پاکی اندیشه و ذهن دانش آموزان باید در مسیر الهی باشد به ویژه در فضای مجازی دشمنان به دنبال این هستند تا جوانان و نوجوانان این مرز و بوم را به انحراف بکشانند و جلوی پیشرفت و ترقی فرزندان ایران اسلامی را در عرصه‌های علمی و مهارت‌ها بگیرند.

امام جمعه نور از دانش آموزان خواست تا در راه علم آموزی و کسب آگاهی درست تلاش کنند و در مسیر مهارت افزایی و پاکی حرکت کنند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۴ مهر, ۱۴۰۱

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو