زمان انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ -

شهردار نور خبر داد:

نهایی‌شدن طرح میدان امام شهر نور

شهردار نور گفت: هزینه برآورد شده برای میدان مرکزی نور یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است و کار ساخت میدان امام از ابتدای اسفند امسال آغاز می‌شود.

به گزارش بهناز دمیرچی خبرنگار سرای نور،مهدی توکلی در گفت وگو با خبرنگار ما در خصوص کشتارگاه نور بیان‌ کرد: با توجه به اینکه این کشتارگاه سنتی است با پیگیریهای که صورت گرفته به دنبال صنعتی کردن کشتارگاه هستیم.

این مسئول با اشاره به فاز توسعه و صنایع تکمیلی خاطرنشان‌کرد: با برآورد کارشناسی رسمی دادگستری فراخوان سرمایه‌گذاری از طریق سامانه برای کشتارگاه‌ها انجام می‌شود.

توکلی با اشاره به فراخوان سرمایه‌گذاری یادآور‌شد: فاز سرمایه‌گذاری تا سه ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به نزدیک بودن عید نوروز کشتارگاه توسط شهرداری مدیریت می‌شود تا در این فاصله مردم دچار مشکل نشوند.

وی در خصوص میدان امام در مرکز شهر نور اظهارکرد: طرح میدان امام شهر نور نهایی شد و با برنده طرح جلسه تخصصی در خصوص شیوه اجرای کار برگزار شد.

شهردار نور افزود: هزینه برآورد شده برای میدان مرکزی نور یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است و کار ساخت میدان امام از ابتدای اسفند ۱۴۰۱ آغاز می‌شود.

وی در خصوص عرشه ضلع شمالی پل جهاد اظهارکرد: ساخت این پل با ارزش ۱۳ میلیارد برآورد شد اما با توجه به پایان سال و افزایش قیمت پیش‌بینی می‌شود این پروژه با هزینه حدود ۱۸ میلیارد شروع به کار کند و بر طبق قرارداد در مدت چهار ماه به پایان برسد.

شهردار نور با اشاره به اجرای فوندانسیون در دو طرف رودخانه تمیشان بیان‌کرد: نصب چراغ برق و روشنایی آن به پایان رسید و با اجرای درختکاری در دو طرف ضلع شرقی و دوطرف ضلع غربی رودخانه تا ساحل و سنگفرش منطقه این پروژه تکمیل و تا آغاز سال جدید آماده بهره‌برداری می‌شود.

این مسئول در خصوص پروژه کارخانه کمپوست شهرستان نور اظهار‌کرد: قرارداد این کارخانه در بهمن سال ۱۳۹۹ بسته شد و عملیات آن از تیر ۱۴۰۰ با ارزش سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیارد تومان در زمینی به وسعت ۹ هکتار و در هفت فاز آغاز شد.

توکلی با اشاره به قرارداد ۱۵ ساله با سرمایه‌گذار خاطرنشان کرد: این پروژه ۲۶ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان اعتبار دولتی دریافت کرد که هر یک میلیارد تومان اعتبار مبلغ ۴۵ ریال از هزینه گت فی ( ورودی) کسر می گردد و مابقی هزینه‌ها نیز از سوی سرمایه‌گذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه قرارداد زباله برای این کارخانه بر مبنای کارشناسی روزانه کیلویی ۲۶۵ تومان است، افزود: هزینه راهبردی بر عهده سرمایه‌گذار است که ماهانه برای هزینه‌ها ۴۵۰ میلیون تومان دریافتی دارد که حدود نیمی از هزینه بر عهده شهرداری نور است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۸ بهمن, ۱۴۰۱

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو