زمان انتشار: ۴ شهریور ۱۴۰۱ -

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس اعلام کرد:

اختصاص ۴۰ درصد قیر رایگان به طرح‌ها

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس به عنوان طرح بهارستان در خصوص تحویل قیر رایگان گفت: مجلس تلاش کرد تا قیر رایگان در اختیار روستاها قرار گیرد و این موضوع را پیگیری کرد اما فقط ۴۰ درصد قیر رایگان به طرحها داده می‌شود.

در هفته دولت با حضور مسئولان شهرستانی بیش از ۱۰ طرح، شامل راه روستایی، تبدیل سیم به کابل، خانه محروم، احداث دیوار حائل، مجموعه ورزشی و تفریحی، طرح‌های هادی روستایی، تجهیز چاه کشاورزی و … در بخش چمستان شهرستان نور افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

 

 

فرماندار شهرستان نور در آیین افتتاح طرح های هفته دولت در بخش چمستان اظهار کرد: امروز وظیفه ما جهاد تبیین و امیدآفرینی در جامعه است و باید با عملکرد خود نظام را تقویت کنیم.

وی افزود: هر کس در هر بخش مسئولیتی دارد باید خود و جایگاه خدمتی اش را مهم بداند و به آن باور داشته باشد زیرا عملکرد هر یک از افراد پازل آبادانی را کامل می‌کند و موجب تقویت نظام شده، امید آفرینی می کند، اما اگر یک کارمند جز هم عملکرد خوبی نداشته باشد به نظام ضربه می زند.

احمد توکلی تصریح کرد: با مهم شمردن جایگاه و ارزش گذاری وقت مانند شهدا به مردم، نظام و اسلام خدمت کنیم مانند سلیمانی‌ها و مدافعان حرم و وطن که رفتند تا امنیت داشته باشیم و فرزندان ما در زمین ورزشی که امروز افتتاح شد بی دغدغه  ورزش کنند.

این مسئول از اجرای طرح هادی در بیشتر روستاهای شهرستان، رفع مشکل آب شرب، ساماندهی راه های روستایی در برخی از روستاها از جمله روستای شهرک امام خبر داد و در محل کلنگ زنی خانه محروم در این شهرک  بتن ریزی پی ساختمان را متقبل شد.

مدیر کمیته امداد چمستان در آیین  کلنگ زنی خانه محروم در شهرک امام این بخش اظهار کرد: این خانه محروم برای یک خانواده چهار نفره بی سرپرست زیر پوشش که زمین داشتند با کمک خیران و ظرفیت تفاهم‌نامه‌ها احداث می‌شود.

فریبرز نیکوکار افزود: این واحد مسکونی به مساحت ۸۰ متر با استفاده از تسهیلات بنیاد مسکن و بلاعوض کمیته امداد و تفاهم نامه بسیج سازندگی و کمک خیران احداث و در اختیار این خانواده قرار می‌گیرد.

نعمت اسدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نور نیز از احداث ۶۰ خانه محروم به کمک بسیج سازندگی خبر داد و گفت: ۲۳ خانه محروم در دست اجرا هست که هفت واحد تا هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسد.

مدیر امور برق شهرستان نور نیز در این مراسم از تبدیل شبکه سیم به کابل خودنگهدار به طول ۲۳ هزار متر و نصب پنج ایستگاه هوایی با قدرت ۱۰۰ کیلو ولت آمپر، تعویض پایه های فرسوده و رفع حرائم در راستای اجرای طرح هادی در ۱۲ روستا در سطح بخش چمستان با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال از دهه فجر تا هفته دولت خبر داد و گفت: امروز طرح های تبدیل سیم به کابل در روستاهای بخش  چمستان به طول پنج هزار متر با هدف تعادل بار، زیبایی بصری و کاهش سرقت سیم و … بهره برداری شد.

علی اکبر ترخان افزود: با مدیریت مصرف برق امسال را بدون خاموشی طی کردیم و خاموشی خانگی نداشتیم مگر حوادثی که با توجه به شرایط جوی در شبکه اتفاق می افتاد.

وی گفت: تلاش شرکت توزیع برق برای برقراری برق پایدار و تامین برق جدید و تقویت شبکه فشار ضعیف با تبدیل سیم به کابل است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان نور نیز در آیین بهره برداری از طرح های بخش چمستان اظهار کرد: امسال در ۱۹ روستا ۷۵ هزار متر مربع طرح هادی با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان اجرا شد که ۱۲ روستا بهره‌برداری و هفت روستا نیز تا پایان شهریور انجام می‌شود.
رضا کاظمی افزود: این طرح‌ها  مشارکتی و اعتبارات در اختیار نماینده، تملک دارایی شهرستان، قیر رایگان، اعتبار ملی و مشارکت دهیاری ها و شورا ها اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان به ویژه بخش چمستان  بیشترین جذب سهمیه قیر را داشتیم، گفت: ۸۰ درصد غیررایگان جذب  شده و دهیاران باید همت کنند تا ضمن بهره مندی از آن طرح هادی و آسفالت راه روستایی در بیشتر روستاها اجرا شود.
بخشدار چمستان نیز در این آئین  اظهارکرد:  هفته دولت پیمان مردم و مسئولان است، مردم خدمتگزاران خود را مورد ارزیابی و بازبینی قرار می‌دهند و در اجرای پروژه ها  کمک می کنند.

میثم عبدی افزودم قریب به ۳۰ میلیارد تومان طرح در هفته دولت در بخش چمستان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود که شامل اجرای طرح هادی، زیر سازی و آسفالت، اجرای جدول، طرح سیم به کابل، جابجایی تیر برق، تعویض ترانس، تجهیز چای کشاورزی، احداث دیوار حائل، شن ریزی جاده بین مزارع، روشنایی محور چمستان به آمل  و …است.

وی گفت: این طرح‌ها مشارکتی و با همت دهیاران، بنیاد مسکن، دستگاه اجرایی و خیران اجرا شده و ادامه دارد.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، هفته دولت را فرصت خوبی برای همه دولت ها در ادوار مختلف برای ارائه عملکرد مردم دانست و گفت: امروز بین دهیاران و شوراها مسابقه خدمت و عمران برقرار است و این مسابقه و همکاری از برکت نظام است.

ولی الله فرزانه افزود: این ایام یادآور خباثت دشمنان نظام هم است که شهیدان رجایی و باهنر که دردل محرومان جا داشتند را مورد کینه قرار دادند و شهید کردند، اینها همان هایی بودند که شعار مبارزه با آمریکا و رژیم پهلوی میدادند ولی خود عامل اسرائیل و آمریکا و موساد شدند و نخبگان انقلاب را در طول انقلاب به شهادت رساندند و در این سال‌ها نیز با ترور دانشمندان و سردار سلیمانی و خباثت خود را کامل کردند.

وی خاطرنشان کرد:من همیشه معتقد به یک رابطه معنی دار  بین انقلاب حسینی و انقلاب خمینی بودم، جنایات و خباثت در هر دو مورد وجود دارد، زمانی که طفل شیرخوار امام حسین علیه السلام را به شهادت می رسانند با زمانی که هواپیمای مسافربری را می‌زنند و سردار سلیمانی را به این شکل به شهادت می‌رساند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مصوبه مجلس به عنوان طرح بهارستان در خصوص تحویل قیر رایگان گفت: برخی گفتن قیر رایگان فساد ایجاد می کند اما مجلس تلاش کرد تا قیر رایگان در اختیار روستاها قرار گیرد و این موضوع را پیگیری کرد اما فقط ۴۰ درصد قیر رایگان به طرحها داده می‌شود.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۴ شهریور, ۱۴۰۱

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو