زمان انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴ -

امام جمعه شهرستان نور:

اجرای برجام منوط به بسته شدن پرونده PMD است

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه تا پرونده پی‌ام‌دی بسته نشود، برجام اجرا نمی‌شود، گفت: شورای حکام تا قبل از 26 آذر باید این موضوع را بپذیرد.

 

به گزارش سرای نور؛حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی الغدیر شهر نور در جمع نمازگزاران، اظهار کرد: غفلت بیماری مفسده انگیز است که جسم و روح انسان را متضرر می‌کند و از یاد خدا غافل کرده و سد راه عبادت و تقوی الهی می‌شود.

وی افزود: انسان غافل همواره حسرت چیزهایی را می‌خورد که به دست نیاورده و یا از دست داده است، اما آنهایی که مومن و نمازگزار هستند به شادی و ناسزای مردم توجه ندارد و تنها به دنبال ادای تکلیف است.

امام جمعه شهرستان نور به ۱۶ آذر، روز دانشجو  اشاره کرد و افزود: دانشجو باید بصیرت و سیاست دینی داشته باشد و سیاست‌زده و سیاست‌باز نباشد، در کشور اسلامی همه ملت باید اطلاعات سیاسی داشته باشند تا با رصد اوضاع به موقع از نظام دفاع کنند.

امیری‌ارجمند با تسلیت ایام عزای حسینی به ۲۸ صفر، رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و بیان داشت: خلق نیکو از اخلاق حسنه آن حضرت بود که هم خود متخلق و عامل به آن بود و همه مردم را سفارش و توصیه به اخلاق نیکو کردند.

این مسئول پیام رسای رهبری در نامه دوم به جوانان اروپا و آمریکا، که از صدر اسلام و حتی قبل از آن توسط پیامبران به برخی حاکمان و پادشاهان سابقه داشته را دلالت بر حادثه تاریخی دانست و بیان کرد: خیلی از جوانان متوجه پیام رهبری شدند و درک کردند انسان‌ها دارای کرامت هستند و برای حفظ کرامت باید بصیرت، آگاهی و شناخت لازم را داشته باشند و خود برای آن تلاش کنند.

وی به موضوعات پیرامونی اجرای برجام پرداخت و خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی اعتقاد دارد تا پرونده پی‌ام‌دی بسته نشود، برجام اجرا نمی‌شود، که البته مسئولان ما دقت لازم را دارند و باید در این امر راسخ باشند و از طرفی هم تا ۲۶ آذر شورای حکام باید این را قبول کند.

پرداخت وام ۲۵ میلیونی خودرو موضوع دیگری بود که خطیب جمعه نور به آن پرداخت و اظهار داشت:  ۳ میلیون نفر از هموطنان ما در این طرح شرکت کردند، در یک نگاه  در چشم‌انداز آینده  این امر خوب است ولی باید دید که آیا این سیاست با خروج ۱۱۰ هزار خودرو  از پارکینگ خودرو ساز‌ها با این اصل موافقت دارد، زیرا قشر ضعیف اصلا توان شرکت در این طرح را نداشت و عده‌ای خاص شرکت کردند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که  بانک‌ها وام ۳ میلیونی ازدواج را پرداخت نمی‌کنند و مراجعات فراوانی در این رابطه داریم، دولت باید این وام را پرداخت کند.

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه این پول به جیب دولت هم نرفت و به جیب دو شرکت خودروساز رفت که شرایط  تحویل خودرو را سخت‌تر می‌کنند و انصراف افراد را هم قبول نمی‌کنند، گفت: این بدترین مشاوره‌ای بود که به دولت داده شد و دولت زیر بار مشاوران رفت.

منبع:روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان نور

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۴ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو