زمان انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ -

فرمانده سپاه پاسداران:

اهداف انقلاب باالگوی غربی محقق نمی‌شود/از پویایی انقلاب دفاع کنیم

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: وظیفه و هدف انقلاب اسلامی ایجاد عدالت در جامعه است که این امر با الگوی غربی محقق نمی شود.

 

به گزارش سرای نور؛ سردار سرلشگر محمدعلی جعفری ظهر چهارشنبه در جمع نخبگان بسیجی استان همدان گفت: فضای معنوی موجود در استان همدان به خاطر حضور و مجاهدت علمایی است که در گذشته های دور و نزدیک مجاهدت کردند و نورانیت و معنویت اسلام را در این دیار منتشر کردند.

سردار جعفری افزود: باید قدر علمای دین را در این استان و شهر دانست که ایمان و اخلاص را در بین شما منتشر کرده و انقلاب و اسلام از آن بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه شهدای بزرگواری که در انقلاب و دفاع مقدس از این دیار به شهادت رسیدند گویای عمق ایمان و بصیرت مردم این استان است، خطاب به حاضران بیان کرد: قدر این ایمان و بصیرت را دانسته و به‌دنبال تقویت آن باشید و آن را با زیبایی دنیا و هیچ چیز دیگر عوض نکنید.

سردار جعفری با بیان اینکه این بصیرت تاکنون تحت الشعاع امور دنیایی قرار نگرفته و مردم این دیار زبانزد هستند، گفت: نمونه های زیادی در این زمینه از جمله زندگی یکی از فرماندهان شما ستار ابراهیمی وجود دارد که امیدواریم خدای متعال ما را قدردان همه شهدا دانسته و توفیق دهد که راه آنها را ادامه دهیم و تلاشی موثر برای تحقق اهداف آنها که همان ترویج اسلام است داشته باشیم.

ایران اسلامی زنده، پویا، مقتدر و باعظمت جلو می رود

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این جمع متشکل از افراد مختلف بوده که وجه مشترک آنها انقلاب اسلامی و پاسداری از آن است، گفت: پاسداری مسئولیت سنگینی است که باید از خداوند بخواهیم ما را کمک کند تا هدف شهیدان و راه آنها از بین نرفته و اهداف روی زمین نماند چراکه کار نیمه تمام زیاد داریم و بدانید به جز ما فرد دیگری نیست که این اهداف را محقق کند.

سردار جعفری با بیان اینکه شما که مسئولیت در این مسیر دارید باید این بار سنگین را به سر منزل مقصود برسانید، افزود: ایران اسلامی با همه سختی ها و پیچیدگی ها و همه موانع داخلی و خارجی تا به امروز به این جا رسیده و جایگاه خوبی به ویژه در ابعاد خارجی و بیرونی به دست آورده است.

وی ادامه داد: تشکیل انقلاب اسلامی ایران بعد از صدر اسلام که شاهد ایجاد حکومت اسلامی در مدینه و دوره ۵ ساله خلافت امام علی(ع) و تغییر بر مبنای دین و قرآن بودیم، سومین مقطع تاریخی است که پس از ۳۸ سال زنده، پویا، مقتدر و باعظمت جلو می رود.

سردار جعفری با بیان اینکه آن دو حکومت توسط دو معصوم ایجاد شد و امروز رهبری این حکومت به دست فرزند خلفشان رهبر انقلاب است، یادآور شد: ما بسیجیان و پاسداران باید بدانیم مسئولیت خطیری داریم و البته افتخار بزرگی است که خدا به عنوان پاسدار و بسیجی به ماعنایت کرده به شرط آنکه حقش را ادا کنیم و بدانیم که انقلاب اسلامی مدیون همین جوشش های درونی است، جوشش هایی که به واسطه عمل به موازین شرعی و موعظه الهی در افراد ایجاد می شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: خداوند یک نصیحت برای ما دارد که می‌فرماید برای خدا قیام کنید و افتخار می کنیم که در جامعه ای زندگی می کنیم که اکثریت جامعه این انقلاب را حمایت و پشتیبانی می کنند.

انقلاب اسلامی از امنیتی مقتدرانه، مردمی و پایدار برخوردار است

سردار جعفری با تاکید بر اینکه باقی راه احتیاج به حرکت خودجوش درونی تک تک ما بر اساس اخلاق، تلاش، مجاهدت و سخت کوشی دارد، افزود: این حرکت را جز مجاهدت در راه خداوند نمی توان نامید. اگر این حرکت در نیروهای نخبه و انقلابی ما انجام گیرد از باقی مسیرها هم عبور می کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ‌خارج از مرزها با شعار استکبار ستیزی و مبارزه با سلطه و زیر بار زور ستمگران نرفتن به خوبی پیش رفته و پرچمش برافراشته است یادآور شد: مراحل انقلاب بسیار سخت بوده و در مرحله سوم هستیم. ما تهدید های نظامی خارجی و امنیتی را پشت سر گذاشته و از آن عبور کردیم.

سردار جعفری افزود: این امر افتخاری برای انقلاب اسلامی بوده که علی رغم این همه دشمنی از امنیتی مقتدرانه، مردمی و پایدار برخوردار است. انقلاب اسلامی با محوریت مقاومت اسلامی و عمل به شعار ظلم ستیزی زنده و پویا در منطقه و جهان در حال پیشروی‌ و جذب قلب های مردم ستمدیده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه یاری دین خدا فقط به ابعاد امنیتی و دفاعی نیست، ادامه داد:  روی این نکته باید توجه کنیم که آمادگی دفاعی را حفظ کنیم اما کارهای زمین مانده زیادی داریم که نباید از آنها غفلت کنیم.

مرحله آخر انقلاب اسلامی ایجاد تمدن اسلامی است

سردار جعفری با بیان اینکه ما در بخش سلبی توانمندیم و در سال های دفاع مقدس در اکثر سالها در حالت افندی بودیم گفت: در انقلاب اسلامی حالت افندی ما حالت سلبی است اما باید در بعد ایجابی هم کار کنیم.

وی با بیان اینکه مرحله آخر انقلاب اسلامی ایجاد تمدن اسلامی است که با ظهور امام زمان کامل می شود افزود: اما مرحله سوم و چهارم اسلامی شدن جامعه و دستگاهها است که موضوع با مباحث نظامی محقق نمی شود.

سردار جعفری بیان کرد: اگر چه جامعه امن با ایمان و عمل صالح مد نظر ما است که شرط اول هر گونه پیشرفت مادی و معنوی هر جامعه است اما باید از مقدمه عبور کرده و به سمت الگو سازی جامعه اسلامی انقلابی برویم چرا که سالهاست رهبری این مطالبه را مطرح می کنند و رسالت سخت سپاه، بسیج و حوزه های علمیه تحقق این هدف است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: زمانی این کار سخت می شود که برخی مسئولان داخلی و سیاسیون این مسیر و تحقق این اهداف را قبول نداشته و سنگ اندازی کنند. تحقق این امر زمانی سخت می شود که مخالفان داخلی هم داشته باشیم.

موانع موجود بر سر راه انقلاب را برداریم

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب ها همیشه از داخل ضربه خورده اند، گفت: ویژگی اصلی و متمایز انقلاب اسلامی این است که در برابر تهدید بیرونی متحد شده و هر تهدیدی را به فرصت تبدیل می کند.

وی با بیان اینکه انقلاب ها همیشه و در طول تاریخ از داخل ضربه خورده اند، گفت: انقلاب اسلامی وجه اشتراک ماست و حفظ انقلاب اسلامی به صورت غیرمحافظه کارانه باید مدنظر باشد به این معنی که از حالت پویایی و زنده و رو به جلو بودن انقلاب اسلامی باید دفاع کنیم.

سرلشگر جعفری با بیان اینکه باید موانع موجود بر سر راه انقلاب را برداریم تا رو به جلو ‌حرکت کند، گفت: امروز انقلاب اسلامی در مقطعی گیر کرده و تفکر خطرناکی مقابل راه انقلاب وجود دارد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی طرفداران آگاه و ناآگاه دارد و این چفیه ای که روی دوش مقام معظم رهبری است و از سال ۷۸ آن را به دوش انداخته اند برای مبارزه با چنین تفکر خطرناکی است، گفت: زمانی گفته شد انقلاب اسلامی باید متوقف شود و با الگوی غربی مشکلات مردم را حل کنیم و کاری نداشته باشیم آمریکا و اسراییل چه ظلمی به مردم منطقه آورده اند که عده ای فریب این افکار را خوردند.

برخی اصلا نمی دانند انقلابی یعنی چه

سرلشگر جعفری با بیان اینکه وظیفه انقلاب اسلامی ایجاد عدالت در جامعه است و این امر با الگوی غربی محقق نمی شود، گفت: بالاترین هدف انقلاب عدالت و بعد از آن رشد معنوی جامعه و برقراری امنیت و هدایت مردم به سمت خدا و خواسته های الهی است.

وی با بیان اینکه تا زمانی که نتوانیم فقر و بی عدالتی را ریشه کن کنیم نباید انتظار رشد معنویت در جامعه را داشته باشیم، گفت: داشتن نقش انقلابی یکی از موضوعاتی است که رهبری بر آن تاکید دارند.

جعفری با بیان اینکه برخی اصلا نمی دانند انقلابی یعنی چه، ادامه داد: باید نگاهمان به کوشش انقلابی از درون و ایفای نقش متناسب با ظرفیت ها و پتانسل ها باشد تا وظیفه انقلابی خود را انجام دهیم که این علاوه بر مسئولیت نظامی ماست.

وی با بیان اینکه دشمن درعرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی برنامه داشته و با تمام امکانات برای مبارزه با روحیه جهادی بسیجیان وارد نبرد شده است، گفت: دشمن به این درک رسیده که برای جنگ علیه انقلاب اسلامی باید با دید فرهنگی وارد عرصه شد.

وی با بیان اینکه دشمن ایجاد شبهه های سیاسی و فرهنگی را با بهره گیری از عناصرداخلی دنیا طلب و غیرانقلابی ها و افرادی که فکر می کنند انقلابی هستند اما مخالف مسیر تعیین شده توسط رهبری حرکت می کنند دنبال کرد، گفت: یک فرد ولایی واقعی حتی اگر تحلیل دیگری داشته باشد صاف و زلال نظرش را کنار گذاشته و به نظررهبری عمل می کند.

در رقابت سیاسی به دنبال مردم سالاری دینی و واقعی هستیم

سرلشگر جعفری با بیان اینکه در عرصه سیاسی باید دید چه کار انقلابی و مردمی قابل انجام است، گفت: در رقابت سیاسی به دنبال مردم سالاری دینی و واقعی هستیم.

وی با اشاره به اینکه گاهی فکر می کنیم جهاد تنها با دشمنان فیزیکی و متجاوزان بیرونی یا داخلی است که البته این جهاد اصغر است، گفت: جهاد کبیر که مدنظر رهبری است همان اطلاعت نکردن از مخالفان و کافران انقلاب اسلامی و همراه نشدن با آنها است.

سرلشگر جعفری با تاکید بر اینکه زمانی این مهم محقق می شود که بسیجیان حرکت خودجوش عمومی در این مسیر داشته و دغدغه آن را داشته باشند تا این مشکل حل شود، گفت: با این رخداد، انقلاب از مرحله سوم عبور کرده و دستگاه های نظام، اسلامی می شود و از وضع امروز که برخی مدافع رشوه خواری وغیره هستند، دور خواهیم شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در زمان اصلاحات شعار مبارزه فقر، فساد و تبعیض را بیان می کردند که تحقق آن نیاز به تلاش و انگیزه دارد، گفت: حوزه فرهنگی نیز دغدغه اصلی رهبری است.

وی با اشاره به فعال شدن گروههای مردمی در عرصه های فرهنگی، گفـت: باید مسئولان سپاه و بسیج وظایف خود را مرور و تکالیفشان را در این حوزه مشخص کنند تا کارها انجام شود چراکه فعالیت در این زمینه با بخشنامه امکان پذیر نیست و باید افراد متناسب با استعداد و توانمندی به دنبال تحقق این اهداف باشند.

سرلشگر جعفری با بیان اینکه هیچ‌کاری در انقلاب اسلامی بدون حضور مردم محقق نمی شود، گفت: در دوران ۸ سال دفاع مقدس، فتنه ۸۸ و غیره حضور مردم مشکلات را حل کرد.

وی تاکید کرد: باید توانمندی های مردم را در مسیر نیازهای انقلاب بسیج کنیم تا حرکت های مردمی خودجوش، نهضتی و فراگیر در جامعه انجام شود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳ شهریور, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو