زمان انتشار: ۶ مهر ۱۴۰۲ -

با حضور مسئولان؛

امام جمعه جدید شهرستان نور معارفه شد

در مراسمی با حضور مسئولان حجت‌الاسلام حاجی‌زاده به عنوان امام جمعه جدید شهرستان نور معارفه شد.

به گزارش بهناز دمیرچی خبرنگار سرای نور،حجت‌الاسلام محمد انتظاری مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مازندران در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه نور با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و هفته وحدت اظهارکرد: هفته وحدت در همه امور ما به ویژه نیل به اهداف تعالی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اجرای منویات رهبری و همدلی و همزبانی برای همه ما تکلیف شرعی و حکومتی است.

 

وی با اشاره به اینکه دین اسلام زنده و با طراوت و امیدبخش در بعد عبادی و سیاسی است، افزود: دین اسلام بسیار قوی و کامل برای بشریت است و بر اساس دستور قرآن وظیفه حاکمان  و دولت‌های اسلامی در نخستین اقدام معنوی و دینی، اقامه نماز است.

مدیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران گفت: در حقیقت هویت و شناسنامه هر ملتی به فرهنگ آن جامعه است که نماز اساس و فرهنگ ناب اسلامی و نجات دهنده از همه خطرات و آسیب‌های فردی و اجتماعی ما شیعیان علی علیه السلام و آل علی(ع) است.

انتظاری با اشاره به نماز عبادی و سیاسی جمعه تأکیدکرد: نماز جمعه یکی از برکات انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و وحدت آفرین است که سبب ناامیدی کینه توزان، سیاه‌بختان عالم، فتنه‌گران و ظالمان است.

وی با اشاره به ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در کشور خاطرنشان‌کرد: ملت قهرمان در روزهای جمعه در کشور بزرگ ایران اسلامی فریاد وحدت، همدلی و همزبانی و مرگ بر استکبار عالم در رأس آمریکا را در این پایگاه‌ها سر می‌دهند.

مدیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان مازندران با اشاره به پایگاه‌های نماز جمعه اظهارکرد: این پایگاه‌ها همیشه در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب موجب اقتدار ملت بزرگ ایران و همه مسلمانان عالم است و امام جمعه واسطه امین، آگاه و مومن مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

انتظاری با اشاره به اینکه نماز جمعه حلقه‌ای برای آگاهی بخشی در دو محور است، بیان‌کرد: یکی به روز نگه داشتن ملت شهیدپرور و ولایی ایران و دیگری تقوا، ایمان، بصیرت، اخلاق و تحقق اهداف تعالی نظام و منویات رهبری به سوی تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای فرج حضرت مهدی عجل الله است.

وی با قدردانی از زحمات حجت الاسلام احمدی در شهرستان نور افزود: حجت‌الاسلام حاجی‌زاده با اشراف کامل و تجربه در شهرهای مختلف بهترین فرصت برای این شهرستان است تا در این شهر بزرگ، تاریخی و دینی به آنچه مطلوب است، برسیم.

ولی‌الله فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز اظهارکرد: یکی از ثمرات دفاع مقدس سردار رشید اسلام مانند سردار حاج قاسم سلیمانی بود و کارشناسان نظامی دنیا این فرزند رشید اسلام و سردار عزیز را قدرتمندترین ژنرال نظامی دنیا معرفی کردند.

وی با اشاره به اینکه جلسه شورای اداری برای تکریم و معارفه امام جمعه تشکیل شد، افزود: حجت‌الاسلام احمدی پس از ۶ سال خدمت در شهرستان نور در جای دیگه مشغول فعالیت و خدمت می‌شوند و این تغییرات فضای جدید و همدلی جدید ایجاد می‌کند اما شخصیت و خدمات همیشه ماندگار است.

نماینده مردم نور محمودآباد در خانه ملت با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام احمدی همیشه با مطالعه و مطالب تاثیرگذار در برنامه‌ها و مجالس حضور داشت، خاطرنشان‌کرد: ما برای رفع مشکلات استان باید صدای واحد ایجاد کنیم و رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس صندلی نمایندگان خانه ملت را به عنوان منبر نام بردندو فرمودند شما هم منبری در اختیار دارید که صدای منبر شما جهانی است.

فرزانه با اشاره به اینکه یکی از مشکلات و مطالبات مردم مازندران برنج است، بیان‌کرد: در مجلس هم نمایندگان یک صدای مشترک دارند، نماینده کردستان، خوزستان، شیراز، اصفهان و…  آب و آرد را از مطالبات مردم منطقه خودشان نام می‌برند.

وی تأکیدکرد: مجمع نمایندگان استان، نماینده ولی فقیه و استاندار محورهای استانی و نماینده مجلس، امام جمعه و فرماندار محورهای شهرستانی هستند که ایجاد یک صدای واحد برای رفع مشکلات مردم سبب موفقیت می‌شود.

نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت با اشاره به عملکرد حجت الاسلام احمدی در شهر نور از زحماتشان قدردانی و برای حجت الاسلام حاجی‌زاده امام جمعه جدید نور آرزوی موفقیت کرد.

بیژن پولادی فرمانددار شهرستان نور با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و هفته وحدت اظهارکرد: بشر در زندگی خود دنبال حیات طیبه است که در دو بخش ارتباط با خداوند متعال و ارتباط با جامعه بشری است.

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه نهادیست که باید دو مقوله حیات طیبه در آن مد نظر قرار بگیرد، گفت: در آیات قرآن ارتباط مستمر و دلی با مردم اشاره شد که نقش اصلی آن در جامعه اسلامی نماز جمعه و ائمه جمعه ایفا می‌کنند که در شهرستان نور ائمه جمعه به نقش و رفتار خود واقف هستند و اتحاد بین مردم شهرستان نور همیشه پابرجا بود.

فرماندار شهرستان نور خاطرنشان‌کرد: حجت الاسلام احمدی اختلافات را با نگاه پدرانه رفع می‌کرد و مطالبه‌گری را با قدرت انجام می‌داد و حجت الاسلام حاجی‌زاده یک چهره انقلابی، مقتدر، مهربان و مطالبه‌گر هستند و هدف اصلی این است که مردم طعم خدمت را در زندگی خود احساس کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه ما به عنوان متولیان اجرایی در شهرستان باید پیش قدم باشیم، اظهارکرد: ائمه جمعه باید به عنوان پدر معنوی راهنما باشند تا حلقه ارتباطی مسئولان با محوریت امام جمعه، اتحاد و صدای واحدی ایجاد کند تا بتوانیم خدمت رسانی شایسته به مردم ارائه دهیم.

پولادی با اشاره به نماز جمعه و وحدت در جامعه یادآورشد: وحدت می‌تواند از نظر اجتماعی، معنوی، سیاسی و … تاثیرگذار باشد و تداوم این امر در هیچ یک از ادیان الهی به صورت جریان عبادی و سیاسی در نماز جمعه وجود ندارد که به صورت مستمر تقوا را ترویج و مسائل اجتماعی جامعه را تحلیل و بررسی و ارائه راهکار دهد.

وی با قدردانی از زحمات حجت الاسلام احمدی در نور گفت: امیدواریم با حضور حجت‌الاسلام حاجی‌زاده اتحاد و همدلی در شهرستان بیشتر شود و مسئولان با وحدت بتوانند به مردم خدمت‌رسانی کنند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۶ مهر, ۱۴۰۲

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو