زمان انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴ -

جاده‌های ایلام لغزنده است

ورود زائران اربعین به کشور در هوای برفی

هم اکنون بارش برف و باران در استان ایلام آغاز شده و این در حالی است که بازگشت زوار از مرز مهران نیز ادامه دارد.

به گزارش سرای نور؛یوسف شیخ الملوکی مدیر کل هواشناسی استان ایلام در این ارتباط  گفت: هم اکنون یک سیستم ناپایدار جوی وارد استان ایلام شده که موجب بارش برف در مناطق شمالی و بارش باران در مناطق جنوبی استان ایلام شده است.

وی بیان داشت: برف پاییزی از ساعات اولیه بامداد امروز در نقاط مختلف شهر ایلام و برخی از مناطق شهرستان مهران را دربر گرفته است.

بارش برف در محورهای مواصلاتی مانند محورهای ایلام به مهران موجب کندی رفت و آمد خودروها شده است و این در حالی است که هنوز تعدادی از زوار حسینی در حال بازگشت به کشور از کربلای معلی هستند.

پلیس راهور و همچنین مسئولان استان ایلام با توجه به شرایط جوی از رانندگان وسایل نقلیه به ویژه زائران بازگشته از عتبات عالیات خواستند در جاده‌ها و معابر درون شهری به علت لغزنده بودن و هوای مه آلود با احتیاط رانندگی کنند.

همراه داشتن زنجیر چرخ، تجهیزات زمستانی، اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودروها و برف پاکن از جمله توصیه های پلیس راه به رانندگانی است که قصد تردد در جاده های استان بویژه در مناطق کوهستانی و برفگیر را دارند.

تعطیلی مدارس شهرستان مهران

فرماندار شهرستان مهران گفت: تمام مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهر مهران در نوبت صبح و ظهر امروز پانزدهم آذرماه تعطیل است.

مراد ناصری علت تعطیلی این مدارس را سهولت در تردد زائران و جلوگیری از ترافیک در سطح شهر مهران عنوان کرد.

دیروز نیز مدارس مقاطع مختلف شهر مرزی مهران به دلیل حضور زائران در این شهر و همچنین سهولت در تردد آنها و اسکان زائران تعطیل بود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۵ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو