زمان انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۵ -

در پدیده‌ای جالب و منحصر به‌فرد اتفاق افتاد؛

جوان هراتی حافظ ۱۰۰۰ پلاک خودرو با نام مالک

محمدجواد عشایری جوان ۲۳ ساله شهر هرات در شهرستان خاتم یزد قادر است شماره پلاک ماشین افراد را به نام مالک به خاطر بسپارد و اکنون بیش از هزار پلاک خودرو با نام مالک آن را در حافظه دارد.

 به گزارش سرای نور؛؛ محمدجواد عشایری جوان ۲۳ ساله شهر هرات در شهرستان خاتم یزد قادر است شماره پلاک ماشین افراد را به نام مالک به خاطر بسپارد و اکنون بیش از هزار پلاک خودرو با نام مالک آن را در حافظه دارد.

 این جوان هراتی قادر است پلاک هر خودرو را با یک بار مشاهده کردن با نام مالک آن به ذهن بسپارد.

وی قادر است زمانی که نام صاحب خودرو اعلام می‌شود، شماره پلاک خودرو یاد شده را بدون هیچ مکثی بازگو کند و بر عکس اگر شماره پلاک خودرو اعلام شود قادر است صاحب آن شماره را به شما معرفی کند.

محمدجواد عشایری می‌گوید: برای حفظ کردن شماره ها نیاز به هیچ تلاش خاصی نیست و با یکبار نگاه کردن، آن را به خاطر می سپارم.

این جوان هراتی، شماره‌های بیش از یک هزار پلاک از شهروندان خاتم و دیگر شهروندان این شهرستان را که در دیگر مناطق استان یا خارج آن مقیم هستند به ذهن سپرده و تصمیم دارد تا پایان سال این رقم را به دو هزار شماره افزایش دهد.

محمد جواد به دلیل معلولیت و مشکل جسمی پدرش از ادامه تحصیل بازمانده و تحصیلات او تا مقطع دیپلم است.

وی امیدوار است بتواند از این قابلیت و توانایی و حافظه قوی که خدا به وی داده در بخش‌های دیگر و به شکل مفیدتری استفاده کند.

 خاتم با ۴۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲ مهر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو