زمان انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۴ -

آیت الله اسلامی

خبرگان دور از دسترس نفوذی‌ها است/‌شورای نگهبان به کسی باج نمی دهد

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه علما و مردم بیدار هستند و اجازه نمی دهند ایادی انگلیس و آمریکا در مجلس خبرگان نفوذ کنند، گفت: فقهای شورای نگهبان در تعیین صلاحیت ها به احدی باج نمی دهند.

 

 

به گزارش سرای نور؛آیتالله اسلامی با اشاره به جایگاه مجلس خبرگان رهبری، گفت: مجلس خبرگان از شئون رهبری است و حتی در مسائل عادی مقررات داخلی خودش را دارد و از آن جهت که خبرگان ماهیت اش مربوط به رهبری نظام است، اهمیت ویژه دارد.

وی با تاکید براینکه اهمیت انتخابات مجلس خبرگان بیشتر از انتخابات مجلس اسلامی است ادامه داد: بعضی از این افرادی که عامل نفوذ آمریکا، انگلیس و اسرائیل هستند سعی شان بر آن است که در ارگان ها و نهادهای حکومتی نظام نفوذ کنند که در طول انقلاب اسلامی شاهد نفوذ آنان بر برخی ها از نهادها همچون دولت بوده ایم.

اسلامی با بیان اینکه هیچگاه دشمن نتوانسته از نفوذ بهره کافی را ببرد گفت: بعضا شاهد بوده ایم گروه ها یا افراد وابسته به خارج در مجلس و یا دیگر نهادهای حکومتی نفوذ کرده اند اما نتیجه ای نگرفته اند لذا برنامه جدیدشان این است که در داخل نهادی نفوذ کنند که اصل نظام که همانا ولایت فقیه و رهبری نظام است را نشانه بگیرند؛ لذا اصرارشان بر این است که در مجلس خبرگان نفوذ کنند.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری، اهمیت و حساسیت پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را متذکر شد و گفت:  مجلس خبرگان از اهمیت ویژه و حساسی در دوره پنجم برخوردار است لذا ملت بصیر ما باید هوشیار باشند و اجازه نمی دهند چنین نفوذی هایی وارد مجلس خبرگان شوند.

امام جمعه تاکستان با تاکید براینکه قطعا مجلس خبرگان از دسترس نفوذی ها به دور است، گفت: دشمنان نمی توانند در مجلس خبرگان تاثیرگذار باشند چراکه مردم علمای بلاد و علمایی که مورد اعتمادشان هستند را انتخاب می کنند و  اجازه نخواهند داد کسی که نفوذی آمریکا و انگلیس و اسرائیل باشد، به مجلس خبرگان راه یابد.

وی تاکید کرد: در گذشته مردم به سراغ دستغیب ها، به سراغ شهید مدنی ها، صدوقی ها، اشرفی اصفهانی ها، قاضی طباطبایی‌ها، خزعلی ها رفتند و افرادی را برای مجلس خبرگان انتخاب کردند که اگر این افراد را زیر اره قطعه قطعه می کردند قطعا و یقینا منافع و مصالح نظام، مصالح ملت و استقلال کشور را به تمام دنیا نمی فروختند.

وی با اشاره به ویژگی های عضو خبرگان رهبری افزود: آنچه که از مجلس خبرگان انتظار است اعتماد و امانت است. یعنی یک عالم در این استان، دو عالم در آن استان و سه عالم در استان دیگر در مجلس خبرگان گرد می آیند، اینها باید چهره های مورد اعتماد ملت باشند؛ بنابراین شاخصه‌ای که باید در عناصر مجلس خبرگان باشد و تا به حال هم اینطور بوده، عنصر امانت‌داری، دیانت و تعهد است.

اسلامی تاکید کرد: علمای ما بیدار هستند و اجازه نمی دهند ایادی نظام سلطه در مجلس خبرگان نفوذ کند و به حریم مسائل رهبری وارد شود. آنها نمی توانند با خط و جهت دادن به بعضی از مزدوران خودفروخته داخلی، مجلس خبرگان را در دست بگیرند و نفوذ کند، امکان ندارد. «هیهات من‌الذله» مجلس خبرگان موقعیت و جایگاه اش، عزت و سربلندی است و از ذلت ، عدم استقلال و امثال ذالک قطعا به دور است.

امام جمعه تاکستان، همچنین با اشاره به تائید صلاحیت نامزدهای انتخابات خبرگان، گفت: شورای محترم نگهبان که در قانون اساسی جایگاه ویژه ای دارد صلاحیت ها و موقعیت های عناصر را بررسی می کند لذا افرادی که از سوی شورای نگهبان معرفی شوند از نظر ما، ملاک ها، شرایط ، خصوصیات و صلاحیت های لازم را دارند و مردم چنانچه خواستند به این افراد رأی می دهند.

وی افزود: دادگاه دست شورای محترم نگهبان است و شورای محترم نگهبان هم امتحانش را در این دوران سی و چند ساله به خوبی پس داده و ثابت کرده است که اصلا و ابدا به احدی باج نمی دهد. برای شما مثال بزنم. آیت‌الله مومن را ببینید ایشان ۳۰ سال است که فقیه حوزه علمیه قم است. الان شما بیایید بروید منزلش را نگاه کنید. معروف است. آنهایی که با قم ارتباط دارند می دانند که ایشان چه منزلی دارد. این فقیه شورای نگهبان که می خواهد صلاحیت ها را اعلام کند قطعا به احدی باج نمی دهد. یا آیت‌الله جنتی‌؛ انصافا اگر شرق و غرب بیاید به این شیخِ متعهد، امین نظام و امین ملت فشار بیاورد که یک نظر غیر مرضیه خدا بدهد، هرگز این کار را نخواهد کرد. اینها دنیا را چشیده اند، دنیا را دیده اند و لمس کرده اند و آنچه را که انجام می دهند برای خاطر خدا است و این مسئله در نوع زندگیشان و نشست و برخاست هایشان معلوم است؛ لذا این فقها صلاحیت را بررسی و اعلام می کنند و ملت هم آزادانه انتخاب خودشان را خواهند کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه مجلس خبرگان تا این ساعتی که دارم صحبت می کنم، مجلسی مورد اعتماد ملت و  نظام بوده و انصافا هم تا به حال خوب عمل کرده است؛ خاطرنشان کرد: مجلس خبرگان، مجلسی است به دور از تشنج، به دور از اختلاف، به دور از درگیری و  تا کنون نیز با متانت و وقار انجام وظیفه نموده است و امیدواریم مجلس آینده هم اینگونه باشد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۶ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو