زمان انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۵ -

۳ میلیون زائر عزادار حسینی در کربلا و افزایش تدابیر امنیتی در آستانه عاشورا

«علی المیالی» معاون استاندار کربلا می‌گوید که «برآورد شده که شمار زائران حسینی در ایام سوگواری عاشورا، روز سه‌شنبه و چهارشنبه به بیشترین میزان خود یعنی حدود سه میلیون نفر برسد».

به گزارش سرای نور؛ شهر مقدس کربلا، همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی شاهد افزایش تدابیر امنیتی برای حفظ جان هزاران زائری است که از داخل و خارج عراق روانه آن شده‌اند.

ارتش، پلیس، الحشد الشعبی (بسیج مردمی) و مسئولان عراقی، تدابیر امنیتی در شهر کربلا را در آستانه عاشورای حسینی (علیه‌السلام) تشدید کردند.

پرچم‌های سیاه بر فراز ساختمان‌های متعدد شهر برافراشته شده و اکثریت زائران به نشانه عزاداری برای سیدالشهداء، امام حسین (علیه‌السلام) لباس سیاه بر تن کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه با ذکر مطلب فوق افزود: نیروهای امنیتی تدابیر امنیتی شدیدی برای حمایت از زائران در عموم کربلا و اطراف آن وضع کرده‌اند.

«علاء الغانمی» سخنگوی پلیس استان کربلاء در این خصوص می‌گوید که «نیروهای امنیتی ما از ارتش، پلیس محلی و فدرال هستند و تدابیر امنیتی وضع کرده‌اند که اوج آن امروز اتخاذ شده و هدفش حفظ سلامت زائران در کربلا و خارج از آن است.

به گفته الغانمی، نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) نیز در مناطق غرب استان کربلاء تدابیر امنیتی را تشدید کرده‌اند چرا که هنوز در برخی مناطق استان الانبار که در غرب استان کربلاست، حضور دارند.

طبق طرح امنیتی، ورود خودروهای به بخش قدیمی شهر ممنوع شده است؛ جایی که مراسم عاشورا در آن بخش از شهر برگزار می‌شود.

تاکنون «هیچ اتفاق امنیتی طی چند روز گذشته رخ نداده، حال آنکه سیل زائران از چند روز گذشته به سوی کربلا آغاز شده است».

خبرگزاری فرانسه افزود که «خیابان‌های کربلا بخصوص خیابان‌های منتهی به مرقد امام حسین [علیه‌السلام] و برادرش عباس [علیه‌السلام] مملوء از زائرانی شده که در کنار جمعیت‌های عراقی، ملیت‌های مختلفی از کشورهای غربی و غیرعربی دارند».

تشدید تدابیر امنیتی در بغداد

همزمان با اقدامات امنیتی در کربلاء، بغداد، پایتخت عراق نیز شاهد اجرای تدابیر شدید امنیتی برای موکب‌ها و هیئت‌های حسینی است که مراسم‌های عزاداری برای عاشورا برپا می‌کنند.

بر خلاف این تدابیر، برخی هیئت‌های حسینی در بغداد، مورد حمله انتحاری با کمربند انفجاری قرار گرفته‌اند که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است.

سه میلیون زائر در کربلا

«علی المیالی» معاون استاندار کربلا می‌گوید که «برآورد شده که شمار زائران حسینی در ایام سوگواری عاشوراء، روز سه‌شنبه و چهارشنبه به بیشترین میزان خود یعنی حدود سه میلیون نفر برسد».

طی دو روز گذشته حدود ۲۵۰ هزار زائر به کربلا رسیده‌اند.

منبع:فارس

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۰ مهر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو