زمان انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ -

معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

مسئولان بیمارستان خمینی شهر برکنار شدند/ دادگاه پزشکی تشکیل شد

معاون درمان وزارت بهداشت، از بررسی پرونده اختلال در درمان کودک اصفهانی در دادگاه نظام پزشکی و تخلفات اداری دانشگاه خبر داد.

به گزارش سرای نور؛دکتر محمد آقاجانی گفت: پیرو اعزام دو تیم ارشد نظارت از وزارت بهداشت به استان اصفهان برای بررسی موضوع اختلال در روند درمان کودک ۵ ساله، به اتفاق مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت به اصفهان رفتیم تا نتایج کارشناسی ها و ارزیابی های دو تیم اعزامی را مورد بررسی دقیق تر قرار دهیم.

وی گفت: در نشستی که با مسئولان ارشد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان داشتیم ابعاد مختلف موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه این اتفاق ناگوار باید حتما مورد بررسی دقیق قرار می گرفت، گفت: پزشک و پرستار مذکور برای بررسی پرونده به دادگاه نظام پزشکی شهرستان معرفی شدند ولی موقتا خدمت این دو، تا بررسی پرونده در دادگاه نظام پزشکی به حالت تعلیق در آمد.

آقاجانی افزود: به لحاظ اداری نیز پرونده در هیئت تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در دست بررسی است و متخلفان احتمالی هم به تخلفات اداری دانشگاه معرفی شدند.

وی گفت: به منظور بررسی این حادثه، هر دو دادگاه ،تخلفات اداری دانشگاه و دادگاه نظام پزشکی ، روز گذشته تشکیل جلسه دادند و رسیدگی اولیه به این موضوع را آغاز کردند.

آقاجانی گفت: با توجه به تخلفی که در بیمارستان اتفاق افتاده بود و جمع بندی کارشناسی های انجام شده، شب گذشته در جلسه ای با مسئولان ارشد دانشگاه مقرر شد که مسئولین بیمارستان خمینی شهر اصفهان از سمت خود برکنار شوند و ضمنا به مسئولان حراست، بازرسی و برخی از مسئولان دیگر دانشگاه تذکرات جدی داده شد.

معاون وزیر بهداشت در ادامه در مورد وضعیت کودک نیز گفت: کودک مورد معاینات دقیق قرار گرفته و خوشبختانه جراحت مختصر بوده و وی در سلامت کامل است.

آقاجانی گفت: تیم جراحی پلاستیک نیز کودک را مورد معاینه قرار داده است و مشکلی در درمان وی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: فعلا نیاز به اقدام درمانی خاصی برای کودک وجود ندارد و از خانواده این کودک نیز دلجویی شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه این اتفاق کاملا غیر عادی و غیر معمول است، گفت: انگیزه این کار هم زیر سئوال است چرا که نه بیمارستان به دلیل اجرای طرح تحول سلامت با دریافتی ۳ یا ۶ درصد هزینه درمان از مردم و نه پزشک برای دریافت دستمزد مشکلی داشته است. بنابراین این موضوع باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و حتی به لحاظ روانپزشکی هم باید افرادی که در این موضوع دخیل بوده اند مورد بررسی قرار گیرند چون این اتفاق کاملا غیر اخلاقی، غیر منطقی و غیر عادی است.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همه تدابیر لازم برای این حادثه اتخاذ شده و بررسی های لازم توسط کارشناسان انجام شده و ادامه بررسی ها توسط مراجع قضایی انجام خواهد شد .

آقاجانی تصریح کرد: سلامت مردم و حقوق بیماران خط قرمز وزارت بهداشت است و اگر تخلفی اتفاق افتد هیچ مسئول ، پزشک و پرستاری حاشیه امنی در وزارت بهداشت  نخواهد داشت و به موقع واکنش لازم نشان داده خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: این اتفاق غیر عادی و غیر معمول نباید تلاش های بسیار ارزشمند و فداکاری های پزشکان و پرستاران را در بیمارستان ها، خصوصا در بخش های اورژانس تحت تاثیر قرار دهد و همه مردم به جانفشانی ها و فداکاری های پزشکان و پرستاران خصوصا در بخش های اورژانس واقف هستند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۷ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو