زمان انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ -

ارادتمندان شیعه و سنی حضرت رضا(ع) در جاده ولایت گام گذاشتند

۱۰۰ هزار زائر پیاده رضوی اسکان داده می‌شوند

پیاده روی تا مشهد مقدس به‌منظور عرض ارادت به ساحت ثامن الحجج(ع) خود گواه انسجام و همدلی مسلمانان است و موجب شده هزاران زائر شیعه و سنی در مسیر معرفت گام بگذارند.

به گزارش سرای نور؛سال‌ها است که به عنایت امام رضا(ع) زائران بارگاه مقدس این امام همام در ایام انتهایی ماه صفر و شهادت ایشان، پیاده تا مشهد می‌آیند تا ارادت و عشق خود را به بیانی دیگر به ساحت مقدس ثامن الحجج(ع) نشان دهند.

زائران پیاده امام هشتم(ع)، مسیر معرفت را با تأسی به ائمه‌ اطهار(ع) طی می‌کنند چنان‌که این بزرگواران نیز سفرهای بی‌شماری به صورت پیاده تا خانه خدا طی کرده‌اند چنان‌که امام حسن مجتبی(ع) بیش از ۲۰ سفر پیاده به مکه مکرمه داشته‌اند.

پیاده روی تا مشهد مقدس و اجتماع عظیم شیعیان و عاشقان ائمه‌هدی(ع) نشان از انسجام، وحدت و همگرایی امت مسلمان دارد که بنا بر پیش بینی مسئولان استان امسال نیز ۳۰۰ هزار زائر پیاده اعم از شیعه و سنی در حال سفر و یا تهیه مقدمات سفر برای عزیمت با پای پیاده به مشهد مقدس هستند و در حال حاضر نیز ۲۵ هزار زائر شیعه و سنی در این جاده گام گذاشتند.

۲۵ هزار زائر پیاده در مسیر عشق

مسئول کمیته اطلاع رسانی زائران پیاده استانداری خراسان رضوی در گفت و گو با مهر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵هزار زائر پیاده اعم از شیعه و سنی در جاده های منتهی به مشهد در حال راهپیمایی هستند گفت: تمهیدات لازم برای استقبال و پذیرایی از این زائران اندیشیده شده است

حسین رضایی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵ هزار زائر پیاده در جاده های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی به سمت مشهدالرضا(ع) در حرکتند، اظهار کرد: تاکنون ۷ هزار و ۱۳۵ زائر پیاده وارد مشهد شده اند که از این تعداد دو هزار و ۱۱۵ زائر شامگاه گذشته به مشهد رسیدند.

افزایش ظرفیت ایستگاه های صلواتی

وی بیان کرد: بنا بر اعلام سازمان هواشناسی و به دلیل سردی و برودت هوا در چند روز آینده ظرفیت خواب ایستگاه های صلواتی بین راهی از ۳۰ هزار به ۵۰ هزار جای خواب افزایش یافته است.

وی از تامین محل اسکان برای ۸۰ هزار زائر رضوی در مدارس، حسینیه ها، تکایا و سالن های تربیت بدنی سطح شهر به منظور اسکان زائران پیاده امام رضا(ع) در روزهای پایانی ماه صفر خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم این ظرفیت به ۱۰۰هزار نفر اسکان افزایش پیدا کند.

رضایی از مردم درخواست کرد که هر شخص و یا گروهی از مردم که امکان تامین محل اسکان بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر را دارند برای اسکان زائران پیاده اعلام آمادگی کنند.

وی گفت: کافی است این محل های اسکان با موکت پوشیده شده باشد و مابقی امکانات این محل ها از قبیل وسایل گرمایشی، پتو، خدمه و غذا این زائران را جمعیت خدمتگزاران به زائران پیاده فراهم می کند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران به زائران پیاده امام رضا(ع) ادامه داد: در حال حاضر مهم ترین کمبودهای ما کمبود فضای اسکان، موکت و پتو است.

کاروان اهل سنت در مسیر عشق

وی خاطرنشان کرد: ۷۰ کاروان زائران پیاده با تعداد ۹ هزار نفر از شهرستان تربت جام به سمت مشهد در  حرکت هستند که یک کاروان ۱۷۰ نفره از آن ها از برادران اهل سنت هستند.

رضایی با اشاره به اینکه زائرانی که تا پیش از ۲۷ ماه صفر به مشهد برسند محل اسکان را خودشان در سطح شهر مشهد فراهم کرده اند، بیان کرد: برای زائرانی که ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ صفر به مشهد می رسند محل اسکان در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: از مردم درخواست داریم نذورات خود را در صورت امکان با تحویل به ستاد خدمتگزاران به زائران پیاده برای پذیرایی از زائران پیاده در مشهد اقدام کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران به زائران پیاده امام رضا(ع) افزود: همچنین در راستای بررسی نکات ایمنی، امنیتی و بهداشتی زائران پیاده و بررسی اسکان و ارائه تمهیدات لازم در جلوگیری از آسیب های زائران پیاده صبح امروز جلسه ای با حضور استاندار خراسان رضوی، معاون زیارت استاندار، مدیران کل آموزش و پرورش و هلال احمر استان و جمعی از مدیران استانی در محل استانداری خراسان رضوی تشکیل شد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۷ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو