زمان انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵ -

تظاهرات هزاران نفر از مردم آمریکا علیه ترامپ

هزاران نفر از مردم شهر واشنگتن در اعتراض به اظهارات، عملکرد و سیاست های ترامپ و درحالیکه تنها یک هفته تا روز ورود وی به کاخ سفید باقی مانده، دست به تظاهرات زدند.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از رویترز، هزاران نفر از فعالان مدنی در واشنگتن، پایتخت آمریکا در اعتراض به انتخاب «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری منتخب این کشور امشب دست به تظاهرات زدند.

بر اساس گزارش های رسیده از رسانه های آمریکا، معترضین به سیاست ها و انتخاب «ترامپ»  با شعار «نه عدالت، نه آرامش» از مقابل بازار ملی واشنگتن به سمت بنای یادبود «مارتین لوتر کینگ»، در فاصله ۳ کلیومتری ساختمان کنگره این کشور یعنی جایی که «دونالد ترامپ» درست یک هفته دیگر قرار است رسما به عنوان رئیس جمهور آمریکا در آنجا قسم یاد کرده و نخستین سخنرانی ریاست جمهوری خود را طی مراسمی ویژه انجام دهد، به راهپیمایی خواهند پرداخت.

پیش از آغاز این تظاهرات، نمایندگان حاضر در محل به سخنرانی پرداخته و ضمن اعلام حمایت از حقوق اقلیت ها در آمریکا از لغو قوانین حمایتی دولت «اوباما» مانند قانون «بیمه اوباما» به شدت انتقاد کردند. اظهاراتی که گمان می رود در واکنش به اظهارات نژادپرستانه «ترامپ» در خصوص مسلمانان، مکزیکی ها و البته برداشته شدن حمایت دولت وی از قشر فقیر در این کشور مطرح شده باشند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۲۵ دی, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو