زمان انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ -

استقلال و فلسفه جدید: آقای منصوریان اصرار کن

به نظر می رسد آبی پوشان در فصل جدید سبک جدیدی را پیش گرفته و قصد دارند با بازی زیبا، به نتیجه برسند.

سرای نور؛

جذب مجتبی جباری، داریوش شجاعیان، مهدی قائدی و حتی سجاد شهباززاده بوی تغییر روش بازی استقلال را به مشام می رساند و پس از تائید علیرضا منصوریان، مشخص شد نائب قهرمان فصل امسال قصد دارد با بازی مالکانه و هجومی، هم هواداران را راضی کند و هم به موفقیت های بیشتر برسد اما آن ها در ۴ هفته اخیر، هنوز به آنچه که باید نرسیده اند.

دیدار اخیر استقلال و سایپا که با پیروزی نارنجی پوشان به پایان رسید، نمونه بارز این موضوع است. استقلال پیش از گل عباس زاده، چند موقعیت از روی کارهای ترکیبی و شوت از پشت محوطه به دست آورد اما در همان دقایق هم ضعف در حفظ توپ و دقت کم در پاس، شرایط ضدحمله و موقعیت سازی را در اختیار شاگردان پرسرعت و تکنیکی علی دایی قرار میداد. علاوه بر این، منصوریان باید بیش از این روی توپگیری و پرسینگ تیمی کار کند چراکه توپگیری سریع، موقعیت افزایش فشار روی دروازه حریف را فراهم میکند.

اما پس از گل سایپا استقلال وضعیت متفاوتی را تجربه کرد. آن ها با تغییر نسبی سبک، سانتر از جناحین و بازی مستقیم را در پیش گرفتند تا هرچه سریعتر به گل تساوی و پس از آن به پیروزی برسند و این در حالی بود که سایپایی ها در دقیقه ۵۸ به گل رسیده بودند و استقلالی ها وقت داشتند با بازی حساب شده، باحوصله و به قول آقای منصوریان مالکانه، به پیروزی برسند. آمار در پایان بازی نیز نشان داد سایپا بیش از استقلال توپ را در دست داشت!

آبی پوشان پایتخت در این فصل، شیوه بسیار خوب و البته متداولی را در پیش گرفته اند و بهتر از فصل پیش فوتبال بازی میکنند اما باید به خاطر داشته باشند که پیروزی در یک بازی را نباید فدای دست کشیدن از اصول و فلسفه کرد. شکست پرسپولیس در دربی ۸۴ به همین تیم استقلال مصداق بارز این وضعیت است، جایی که ایوانکوویچ باوجود دو گل عقب بودن در حساس ترین بازی فصل، اصرار به سبک همیشگی کرد و تا دقیقه ۹۰، از بازی مستقیم استفاده نکرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۸ مرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو