زمان انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ -

جان مردم مهم‌تر است یا سگ‌های ولگرد؟ / وقتی عده‌ای با جو شبکه‌های ماهواره‌ای جوگیر می‌شوند!

کشتن تعدادی سگ ولگرد توسط شهرداری بابلسر برای جلوگیری از شیوع بیماری، اعتراض عده‌ای را درپی داشته است.

به گزارش سرای نور؛ مدتی است که هم سو با برخی شبکه‌های ماهواره‌ای، که شاید راهی از سوی محافل خاص خارجی برای ایجاد پیوند با گروه‌هایی در داخل ایران باشد، موج‌هایی در داخل کشورمان با تلاش‌های این شبکه‌ها ایجاد می‌شود که هر بار، بهانه جدیدی را مبنای کار خود قرار می‌دهد تا از این طریق بتواند ثابت کند در ایران اسلامی قدرت سازماندهی توده مردم را دارد.

بهانه‌های بر حسب ظاهر این شبکه‌ها، مدتی است حمایت از حیوانات به ویژه سگ‌ها را در کشورمان مورد هدف قرار داده و بدون هیچ فکر و اندیشه‌ای، تنها درصدد راه انداختن یک تجمع اعتراضی در شهرهای کشورمان است و این بار، قرعه به نام بابلسر زده شد.

درپی امحاء روش‌مند سگ‌های ولگرد توسط شهرداری بابلسر، عده‌ای تحت عنوان طرفداران محیط زیست و دوستداران حیوانات مقابل شهرداری بابلسر تجمع کردند و به سگ‌کشی از سوی شهرداری معترض شدند.

آنها با داشتن پلاکاردهای که باید با حیوانات مهربان باشیم، خواستار جلوگیری از سگ‌کشی در بابلسر شدند و از شهرداری خواستند به‌جای اینکار برای ساماندهی سگ‌ها در سطح شهر چاره‌ای بهتر بیاندیشد.

سمانه بخشنده عضو شورای اسلامی شهر بابلسر طی گفت‌وگویی اظهار کرد: در تمام کشورها، شهرداری‌ها سال‌های سال است که به عده‌ای به عنوان پیمانکار پول می‌دهند تا سگ‌های مزاحم و ولگرد در خیابان‌ها را از بین ببرند.

وی افزود: پیمانکاران شهرداری بعد از کشتن این سگ‌ها، لاشه آن را به شهرداری تحویل و طبق آخرین تعرفه به ازای هر سگ مبلغ ۳۰۰ هزار ریال دریافت می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر بابلسر با بیان اینکه عقیم و واکسینه کردن سگ‌ها برعهده مرکز بهداشت است، تصریح کرد: چون متاسفانه مرکز بهداشت بابلسر هیچ گونه مسئولیتی را در قبال سگ‌های ولگرد متقبل نمی‌شود، لذا شهرداری برای حفظ جان مردم وارد میدان شده است.

بخشنده، کشتن سگ‌ها از سوی پیمانکاران شهرداری را برای محافظت از جان شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم به حضور سگ‌های ولگرد در سطح شهر معترض هستند و آنها نمی‌دانند که این سگ‌ها دچار بیماری هاری هستند یا نه، لذا زبان به شکوه باز می‌کنند که شهرداری باید جلوی پرسه این حیوانات را بگیرد.

وی اضافه کرد: بسیاری از کشورها از جمله در استرالیا سگ‌ها را عقیم، واکسینه و بعد از پلاک کوبی در یک منطقه‌ای مورد حفاظت قرار می‌دهند و در آن کسورهمگان می‌دانند که این حیوانات هیچ آسیبی به انسان وارد نمی‌کند و همچنین نمی‌تواند زاد و ولد کند.

عضو شورای شهر بابلسر در پایان بیان کرد: شهرداری هیچ اصراری به کشتن این سگ‌ها ندارد، ولی چون می‌بیند سایر سازمان‌ها به این قضیه ورود نمی‌کنند، لذا در حال حاضر برای مراقبت از سلامت و بهداشت جامعه چاره‌ای جز کشتن این سگ‌های ولگرد در سطح شهرندارد.

منبع:مشهدسر

زمان انتشار: ۸ خرداد, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو