زمان انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ -

فعالیت‌های انتخاباتی به دقت رصد می‌شود/احزاب بی‌مجوز، مجوز بگیرند

وزیر کشور با اشاره به آغاز به کار ستاد انتخابات گفت: از امروز اقدامات، تبلیغات، تجمعات و سخنرانی‌ها کاملاً کنترل خواهد شد و اگر از چارچوب قانونی عدولی صورت گیرد، برخورد می‌شود.

به گزارش سرای نور؛ عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در مراسم افتتاحیه ستاد انتخابات کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران این برکت را داشته که مردم بتوانند در سرنوشت خودشان مؤثر و تعیین‌کننده باشند و ما نیز در وزارت کشور باید تلاش کنیم که امانتدار خوبی باشیم و بی‌طرفی را در برگزاری انتخابات رعایت کنیم.

وی با اشاره به اهمیت هماهنگی میان اجرا، نظارت، تبلیغات، امنیت و پشتیبانی در انتخابات گفت: همه این موارد وقتی می‌تواند مؤثر باشد که در یک هماهنگی و هم‌افزایی کارها پیش رود.

وزیر کشور با بیان اینکه ما سه انتخابات با فرآیند متفاوت پیش‌رو داریم، تأکید کرد: برگزاری این سه انتخابات مستلزم همکاری میان تمام دستگاه‌هاست که تا به امروز نیز هماهنگی خوبی میان شورای نگهبان با وزارت کشور، هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با وزارت کشور و همچنین دستگاه‌های امنیتی و انتظامی برقرار است.

رحمانی‌فضلی با تأکید بر رعایت اخلاق و شئونات اسلامی و همچنین حفظ آبروی کاندیداها در ایام انتخابات گفت: باید حرمت کسانی که خود را در معرض انتخابات قرار می‌دهند، حفظ شود.

وی افزود: متأسفانه اخیراً شاهد برخی بداخلاقی‌ها از سوی کسانی که در امر انتخابات فعال هستند، بودیم که این موجب برخی نگرانی‌ها شده، اما وزارت کشور رصد خود را انجام خواهد داد.

وزیر کشور همچنین با اشاره به مسئله امنیت در انتخابات گفت: افتخار کشور ما این بوده که انتخابات همیشه در شرایط امن و مناسب برگزار شده و تاکنون هیچ‌گونه هزینه ناامنی نداده‌ایم که این را مدیون مردم و دستگاه‌های امنیتی هستیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات تصریح کرد: وزارت کشور می‌تواند بسترساز این حضور باشد و باید فضایی ایجاد کنیم که حق‌الناس رعایت شود و هر داوطلبی بدون پرداخت هزینه، خود را عرضه کند و مردم نیز بتوانند آزادانه انتخاب خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه از امروز انتخابات را با جدیت پیگیری می‌کنیم، گفت: از امروز موضوع اقدامات، تبلیغات، تجمعات و سخنرانی‌ها کاملاً کنترل خواهد شد و اگر از چارچوب قانون عدولی صورت گیرد، برخورد خواهیم کرد.

وزیر کشور، انتخابات را بهار احزاب دانست و گفت: احزاب با عناوین مختلف وارد صحنه انتخابات می‌شوند و همه احزاب باید قانون را رعایت کنند و از همه عزیزان می‌خواهیم که به وزارت کشور مراجعه و مجوز بگیرند؛ در غیر این صورت جلوی فعالیت آنها گرفته خواهد شد.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۴ اسفند, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو