زمان انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ -

بهره برداری از ۵۳۰ متر آسفالت روستای هردرود

با حضور مسوولان شهرستانی و محلی، آسفالت روستای هردرود بهره برداری و زیر بار ترافیک رفت

به گزارش خبرنگار سرای نور،با حضور مهندس فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، دکترشادمان فرماندارشهرستان نور، مهندس درخشنده معاون عمرانی فرماندار، مهندس ذوالفقاری بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی و دهیار روستای  هردرود، اصحاب رسانه و تعدادی از اهالی از آسفالت راه روستایی هردرود با ۵۳۰ متر طول با مساحت ۲۵۹۱ متر مربع هردرود بهره برداری شد.

دهیار روستای هردرود در این مراسم اظهارکرد: این پروژه با اعتبار ۲۷۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری و مشارکت ۲۰ درصدی اعتبارات استانی تکمیل و بهره‌برداری شد.

 

 

وی افزود: روستای هردرود ۹۵ خانوار و ۳۱۳ نفر جمعیت دارد که با کمبود آب آشامیدنی به ویژه در فصل گرم سال مواجه است.

حمید عزیزیان علت کمبود آب شرب را زیرساختی عنوان و تصریح کرد: لوله کشی آب شرب مربوط به حدود ۳۰ سال قبل و زمانی است که این روستا تنها ۴۰ خانوار جمعیت داشت و اکنون که تعداد خانوار به بیش از ۲ برابر یعنی ۹۵ خانوار رسیده همچنان همان لوله و انشعابات است که پاسخگوی افزایش مصرف نیست.

 

این مسئول از دیگر مشکلات و کمبودهای روستا را نداشتن زمین ورزشی ذکر کرد و با درخواست از منابع طبیعی برای تامین زمین، خاطر نشان کرد: برای احداث دفتر دهیاری و نیز احداث و تجهیز پارک زمین مورد نیاز در اختیار داریم اما با توجه به کمبود درآمد دهیاری نیازمند توجه و حمایت منابع استانی و کمیته برنامه‌ریزی هستیم.

 

 

 

دهیار روستای هردرود با اشاره به لزوم زیباسازی و مبلمان روستا، اظهار کرد: متاسفانه در ورودی روستا از مسیر روستای کاردگرکلا با آرامستان محل مواجه و ورودی روستا از بین آرامستان عبور می‌کند که منظره و خاطره ورود خوب و خوشی را به ویژه برای گردشگران ندارد لذا تصمیم به جابجایی و انتقال مسیر ورودی گرفتیم که نیازمند همکاری منابع طبیعی، امور آب و حمایت مسوولان شهرستانی و استانی هستیم.

 

 

شهریار ذوالفقاری بخشدار مرکزی شهرستان نورنیزدراین آئین اظهار کرد: طول مسیرراه اصلی محدوده قانونی روستا به طول ۵۰۰ متر است که با همراهی و مساعدت اعضای شورا و پیگیری دوساله دهیار بالاخره به نتیجه رسید، از این بابت از همه کسانی که سبب شدن تا مطالبات مردم پاسخ داده شود سپاسگزارم.

 

 

 

 

لازم به ذکر است آقایان بهروز رستمی به عنوان رئیس شورا و علی رحمتی و عارف زارع اعضای شورا با همدلی، همراهی و حمایت دهیار فعال این روستا در عمران و آبادانی روستای هردرود تلاش نموده و برای رفاه مردم روستا دغدغه دارند

چ.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳۰ بهمن, ۱۳۹۹

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو