زمان انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۴ -

مازندران چله نشین اربعین حسینی

به گزارش سرای نور؛مردم ولایتمدار و عزادار مازندران شب و روز اربعین حسینی با حضور پرشور در مساجد و تکایای مذهبی، اربعین حسینی را گرامی داشتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ظهر چهارشنبه در مراسم عزاداری اربعین حسینی در آستان مقدس آقا سید حسین (ع) پلت کله بخش نشتا تنکابن با عرض تسلیت اربعین حسینی اظهار داشت: در طول تاریخ بشریت، انقلاب‌هایی به وجود آمده و اکنون نامی از آنان نیست و یا کمتر به آن پرداخته‌شده است.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده اظهار داشت: انقلاب عاشورای حسینی وقیام اباعبدالله الحسین (ع) باگذشت زمان جایگاهش در بین مردم، نخبگان سیاسی و اجتماعی جهان والاتر شده و درس استکبارستیزی از این انقلاب در بین جوامع بشریت نشر یافته است.

مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان مازندران افزود: دشمنان به‌عنوان طراحان اصلی به دنبال نابودی مکتب حضرت اباعبدالله (ع) بودند اما در جهان امروز این نهضت به‌صورت یک مکتب جهانی مطرح‌شده است و برنامه‌های خطرناک استکبار با درایت فرزندان عاشورایی خنثی‌شده است ولی دشمن توسط سرویس‌های جاسوسی رژیم غاصب به دنبال برهم زدن جریان اربعین حسینی هستند.

وی عنوان کرد: دشمن از عاشورای حسینی سیلی خورده است و اگر در مراسم‌های عزاداری امام حسین ع ویاران باوفایش حضور می یابیم و به‌صورت پیاده در اربعین حسینی برای زیارت عتبات عالیات شرکت می‌کنیم بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، عشق وارادت به جایگاه رفیع امام حسین (ع) و مکتب عاشورا است.

علیزاده تأکید کرد: دشمن از آغاز قیام عاشورا تاکنون دشمنی خود را به اهل‌بیت (ع) و مکتب امام حسین (ع) انجام داده است و شناخت این مکتب در بین مسلمانان جهان از ضروریات است و به فرمایش مقام معظم رهبری، هرروز به عاشقان انقلاب اسلامی ایران و مکتب عاشورا افزوده می‌شود و انقلاب اسلامی نشات گرفته از مکتب عاشورای حسینی است.

حجت‌الاسلام علیزاده با تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری که مذاکره با آمریکا درزمینهٔ های غیراز هسته ای ممنوع است ولی بعضی افراد به دنبال تضعیف روحیه ملت هستند تصریح کرد: این کشور رهبر و قانون دارد و هیچ‌کس حق ندارد مردم را تضعیف کند.

 آیین اربعین حسینی هم‌زمان با سراسر کشور در دیگر مناطق مازندران نیز برگزار شد، همچنین بیش از ۲۴ هزار مازندران در روزهای گذشته برای شرکت در اربعین حسینی عازم کربلای معلا شدند.

منبع:مهر

.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۱ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو