زمان انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۶ -

جوان‌ترین و مسن‌ترین بازیکنان لیگ برتر کدامند؟

نیمی از تیم های حاضر در لیگ هفدهم حداقل یک بازیکن بالای 35 سال سن در ترکیب خود دارند و در طرف مقابل نیز دو سوم تیم های لیگ برتری حداقل یک بازیکن بازیکن 18 سال به پایین در لیست خود دارند.

سرای نور؛

دو تیم سایپا تهران و سپیدرود رشت را می توان جوان ترین و مسن ترین تیم های حاضر در لیگ برتر دانست، شاگردان علی دایی با میانگین سنی ۲۳٫۴ سال و در طرف مقابل سپیدرودی ها نیز با میانگین سنی ۲۸٫۴ سال توانستند به عنوان جوانترین و مسن ترین تیم های حاضر در لیگ هفدهم لقب بگیرند.

 

اما در میان بازیکنان حاضر در تیم های مختلف که قرار است امسال به میدان بروند بازیکنان بسیاری هستند که از سن و سال بالایی برخوردارند و ۸ تیم حاضر در رقابت های لیگ، حداقل یک بازیکن بالای ۳۵ سال در لیست خود دارد، اتفاقی که  برعکس آن نیز اتفاق افتاده و باعث حضور بازیکنان کم سن و سال در ترکیب تیم های مختلف شده است.

 

توضیح در رابطه با این مطلب اینکه در بررسی انجام شده روی لیست تیم های لیگ هفدهم از هر تیم یک بازیکن به عنوان مسن ترین و جوانترین بازیکن آن تیم در جدول وارد شده است و این بدان معنا نیست که یک تیم تنها همان یک بازیکن سن و سال دار و یا جوان را در لیست خود دارد.

 

در حال حاضر مهدی رجب زاده مسن ترین بازیکن لیگ برتر محسوب می شود، او که هنوز چند سالی با رکورد رضا عنایتی فاصله دارد با ۳۹ سال کاپیتان اول ذوبی ها محسوب می شود. رجب زاده که یکی از گلزن ترین هافبک – مهاجمان تاریخ لیگ برتر محسوب می شود پس از پایان بازی های فصل قبل ، حداقل در لیگ هفدهم نیز به بازی خواهد پرداخت و این اتفاق پس از تمدید قرارداد ذوبی ها با او و حضور در اولین بازی سبزپوشان، تاکنون عملی شده است.

 

 

دو بازیکن دیگر شانه به شانه رجب زاده در حال بازی برای تیم های خود هستند و نکته جالب در این باره اینکه هر دو بازیکن نیز مدافع میانی هستند، مرتضی اسدی در تیم صنعت نفت آبادان و محسن بنگر در تیم نفت تهران با ۳۸ سال سن این روزها به عنوان بازیکنان اصلی در ترکیب تیم های جدیدشان به میدان می روند.

 

نکته جالب در رابطه با ۱۶ بازیکن مسن تیم های لیگ برتری اینکه تنها نام دو دروازه بان دیده می شود و اثری از مهاجمان سن و سال دار نیست، اما در این میان ۷ هافبک و ۷ مدافع حضور دارند که برای تیم های خود به میدان می روند.

 

در میان جوان ترین بازیکنان حاضر در لیگ هفدهم نیز باید از یونس دلفی نام برد، هافبک ۱۶ ساله استقلال خوزستان که در لیگ شانزدهم نیز برای این تیم به میدان می رفت، شش بازیکن ۱۷ ساله نیز پس از دلفی در رده دوم جوانترین بازیکنان حاضر در لیگ برتر قرار دارند.

 

 

در میان ۱۶ نماینده بازیکنان جوان حاضر در تیم های مختلف لیگ هفدهم نام ۳ دروازه بان به چشم می خورد، ۵ مدافع، ۶ هافبک و ۲ مهاجم نیز در لیست تیم های مختلف حضور دارند که باید دید در فصل پیش رو امکان حضور در میدان را خواهند داشت یا خیر.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ مرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو