زمان انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ -

رئیس جمهور در مشهد:

تمامی چهره‌های علاقه‌مند به خدمت درانتخابات حاضر شوند

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران گفت:رییس‌ جمهوری با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در اسفندماه گفت:تمامی چهره های علاقه مند به خدمت درانتخابات حاضر شوند.

به گزارش سرای نور؛ حجت الاسلام حسن روحانی در نشست روز جمعه شورای هماهنگی و برنامه ریزی استان خراسان رضوی اظهار کرد: تروریست ها در حالی که جنایت هایشان هیچ  ارتباطی با احکام قرآن و اسلام ندارند خود را  مسلمان معرفی می کنند تا همین موضوع باعث قضاوت نادرست افکار عمومی جهان نسبت به اسلام و مسلمانان شود.

وی با اشاره به اینکه امروز در سطح دنیا هنگامی که حادثه‌ای تروریستی رخ می‌دهد، متأسفانه به صورتی هدفمند سیل هجمه تبلیغاتی علیه مسلمانان و اسلام به راه می افتد ادامه داد: نشان دادن چهره واقعی اسلام، افکار عمومی جهان را جلب خواهد کرد.

حجت الاسلام روحانی در این جلسه ضمن تسلیت ایام عزاداری پایانی ماه صفر، بر استفاده از فرصت‌ها و امکانات موجود و تلاش تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی برای توسعه و پیشرفت این استان تأکید کرد.

رییس جمهوری با ابراز تسلیت ایام رحلت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) گفت: ایام رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) ایام اندوه و غم بشریت است چرا که پیامبر(ص) اشرف مخلوقات و آورنده علم، اخلاق، ادب و راه زندگی برای همگان بود و با رحلت ایشان، پیام آسمان به زمین منقطع شد.

رییس‌ جمهوری با تاکید بر اینکه نشان دادن چهره واقعی رحمت و رأفت اسلام، افکار عمومی جهان را جلب خواهد کرد، افزود: رحلت پیامبر اسلام(ص)حادثه‌ای تأسف‌بار بود اما حوادثی که امروز در جامعه بشری به نام اسلام رقم می‌خورد، تأسف‌بارتر است.

دکتر روحانی، امام حسن مجتبی(ع) را امام صلح، کرامت، وحدت، صبر و تحمل توصیف کرد و گفت: امام حسن(ع) با وجود آنکه ظلم‌های فراوان و زخم زبان‌های زیادی را تحمل کردند، اما در عین حال مسیر هدایت را پیش روی همگان قرار داده  و ما افتخار می‌کنیم که راه  آن امام کریم و بزرگوار را ادامه دهیم.

امام رضا(ع) نور رحمت و هدایت است

رییس‌ جمهوری همچنین با بیان اینکه عمر شریف امام رضا(ع) نور، رحمت و هدایت بود و ایشان مایه فخر و مباهات ایرانیان هستند و عنایتشان شامل حال ملت ایران بوده و هست، اظهارداشت: هجرت امام رضا(ع) از مدینه به ایران فرصتی برای مردم ایران در طول تاریخ بود تا از نور و معنویت این امام همام بهره مند شوند.

دکتر روحانی افزود: امام رضا(ع) با حضورشان در خراسان نشان دادند که اسلام دین فرهنگ، منطق و گفت و گو است و از بحث و مباحثه هراسی ندارد و امیدواریم بتوانیم با پیروی از راه امام رضا(ع) اسلام را با منطق والایش به جهان معرفی کنیم.

رییس‌ جمهوری درادامه خراسان را منطقه ذوق، علم، هنر و بزرگان اهل فرهنگ و ادب دانست و گفت: استان خراسان رضوی از جهات گوناگون دارای اهمیت است و حضور بارگاه نورانی امام رضا(ع) بر این اهمیت افزوده است.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این سفر معنوی و زیارت بارگاه نورانی امام رضا(ع) فرصتی را برای بررسی مشکلات و روند برنامه های استان خراسان رضوی به وجود آورده است، گفت: از سفر سال گذشته تاکنون براساس گزارش‌های ارایه شده، عمده طرح ها و پروژه‌های وعده داده شده، پیشرفت زیادی داشته اند و ما با ایستادگی بر تعهد خود و توکل بر خدا امیدواریم این طرح ها هر چه سریعتر کامل شوند.

رسیدگی و تلاش بیشتر برای حل مشکلات مشهد مقدس

رئیس جمهوری همچنین در این نشست شهر مشهد را به لحاظ تعلق آن به همه مردم ایران و شیعیان جهان دارای اهمیت ویژه‌ای برشمرد و بر ضرورت رسیدگی و تلاش بیشتر در جهت حل مشکلات این شهر تأکید کرد و گفت: تسهیل شرایط و ارایه امکانات برای زائران ملجأ شریف امام رضا(ع) وظیفه‌ای است که باید با تلاش و هماهنگی به آن عمل کنیم.

روحانی با تشکر از تلاش های استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و انتظامی و سایر نهادها در استان خراسان رضوی و مشهد مقدس در زمینه پذیرایی از زائران امام رضا(ع) در طول ایام گوناگون سال به تلاش قابل تقدیر دستگاه‌های مختلف کشور در ساماندهی زایران اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: باید با تلاش بیشتر بتوانیم شرایط و امکانات بهتری را برای زایران ائمه معصومین بویژه امام رضا(ع) فراهم کنیم.

رییس‌ جمهوری وجود بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی را از مشکلات طولانی و کهن مشهد مقدس دانست و با اشاره به اینکه امروزه مشکلاتی نظیر کمبود آب نیز به این مشکلات اضافه شده است، افزود: دولت در پی تامین و حل مشکلات آب است و همه نخبگان، مسئولان و دانشگاهیان نیز باید برای حل این مشکل در استان تلاش و برنامه‌ریزی داشته باشند اما اولین قدم بهره وری صحیح از منابع موجود است که این نیازمند سرمایه‌گذاری، اقدامات فناورانه و فرهنگ‌سازی است.

رئیس‌ جمهوری گفت:ساماندهی اجتماعی، زیباسازی شهر، ساماندهی ترافیک شهری، رفع مشکلات حمل و نقل در استان، ‌ ساماندهی مسایل فرهنگی و نحوه بروز و ظهور آن در انظار عمومی از جمله اقداماتی است که باید به آنها در استان خراسان رضوی و شهر مشهد توجه ویژه‌ای داشت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما برای پیشبرد پروژه‌ها و رشد و توسعه کشور، نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی هستیم چرا که امکانات و منابع موجود، پاسخگوی رسیدن به رشد مدنظر نخواهد بود و در این راستا باید تسهیلاتی را جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این استان نیز فراهم کنیم.

تمامی چهره های علاقه مند به خدمت درانتخابات حاضر شوند

رییس‌ جمهوری با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در اسفندماه، بر تلاش همه دستگاه‌ها برای ایجاد فضای مناسب و آرام در مسیر انتخاباتی قانونمند و باشکوه تأکید کرد و گفت: باید همه چهره های علاقه مند به خدمت به مردم در صحنه انتخابات حاضر شوند.
وی مجلس شورای اسلامی را دارای جایگاهی پراهمیت در جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی مکانی است که هر چه تریبون و سخنان نمایندگان آن عالمانه و قوی تر باشد، موجب فخر و عزت کشور خواهد بود. امیدواریم  هر مجلسی در دفاع از کیان نظام و حقوق ملت از مجلس قبل قوی تر باشد و موجب سربلندی بیش از پیش ملت ایران در جهان شود.

 روحانی با بیان اینکه در شرایط فعلی منطقه و جهان، حضور پرشور در انتخابات یکی از قدرت نمایی‌های ملت ایران در منطقه خواهد بود، اظهار امیدواری کرد تا انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی جلوه گاه وحدت، قدرت ملی و انسجام بیشتر ملت ایران باشد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۰ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو