زمان انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ -

وام ازدواج و دردسرهای ناتمام زوج‌های جوان مازندرانی

شاید در نگاه برخی دریافت چنین وامی اصلاً سخت نباشد ولی برای بیشتر جوانان این امر بسیار سخت شده و برای دریافت آن مسیر طولانی و سختی را باید بگذرانند.

به گزارش  سرای نور،تسهیلات ازدواج از ‌وام‌های قرض‌الحسنه‌ای است که جوانان پس از ازدواج و تکمیل مدارک می‌توانند مراحل آغازین ثبت‌نام را از طریق سایت مربوطه انجام دهند و با پُر کردن فرم‌های مربوطه به نزدیک‌ترین شعبه مربوطه مراجعه کنند.

شاید در نگاه برخی دریافت چنین وامی اصلاً سخت نباشد ولی برای بیشتر جوانان این امر بسیار سخت شده و برای دریافت آن مسیر طولانی و سختی را باید بگذرانند.

نکته مهم این است فرد پس از ثبت‌نام در سایت راهی بانک مربوطه می‌شود ولی با ورود به شعبه بانکی موردنظر بیشتر بانک‌ها از پرداخت این وام امتناع کرده و تنها افرادی که دارای معرف باشند موفق به پرونده‌سازی برای دریافت می‌شوند.

مشکل دیگری که بیشتر جوانان داوطلب برای دریافت وام ازدواج با آن روبه‌رو هستند نداشتن ضامن‌هایی با حساب جاری با معدل و کارکرد بالا و یا ضامن کارمند با کسر اقساط است؛ البته کم نیستند زوج‌هایی که تنها به‌دلیل نداشتن ضامن معتبر موفق به دریافت وام ازدواج نشدند.

رکود اقتصادی و بالا بودن سطح تورم در کشور امرار و معاش را بسیارسخت کرده و همه به خوبی آگاه هستیم که امروزه تشکیل زندگی مشترک با مشکلات زیادی همراه است و چه بسا افرادی که به‌دلیل همین مشکلات، از ادامه زندگی سر باز زدند.

شاید به قول برخی مبلغ تسهیلات ازدواج گره‌ای از مشکلات باز نمی‌کند ولی بسیاری از جوانان با همین مبلغ زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند؛ اگر وام ازدواج نیز همانند بسیاری از امکانات تنها در انحصار عده‌ای خاص باشد نگرانی جوانان جامعه برای از بین بردن مشکلات عدیده اقتصادی موجود در سر راه‌شان روز به روز بیشتر و بیشتر شده و به معضلی بزرگ تبدیل می‌شود.

 

 

 

 

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در این‌باره در گفت‌وگویی، اظهار کرد: استانداری و اداره‌کل ورزش و جوانان استان تمام تمهیدات لازم برای رفع نواقص احتمالی تسهیلات ازدواج را به مقامات ملی منعکس کردند.

حبیب حسین‌زادگان با بیان اینکه بحث شیوه اجرایی تسهیلات ازدواج در حال بازخوانی است، افزود: با حمایت بانک مرکزی این مشکل حل می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از مشکلاتی که افراد با آن روبه‌رو هستند تابع شرایط بانک و تأمین منابع است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: تأکید استاندار مازندران بر این است که موانع احتمالی برای جذب منابع حوزه جوانان تأمین شود.

گفتنی است، هر خانواده ایرانی رسم و رسومات مخصوص به خود را دارند و برای برپایی آنها و انجام تشریفات و مراسم از وام ازدواج که قرض‌الحسنه‌ای بوده و مبلغ اقساط چندان بالایی ندارد کمک می‌گیرند.

منبع:بلاغ

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۳ دی, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو