زمان انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۵ -

میلیاردها دلار تجارت ماری‌جوانا زیر تیغ ترامپ

مصرف ماری جوآنا اکنون در برخی ایالات آمریکا قانونی است و دولت ترامپ نیز قصد دارد آن را در آمریکا ممنوع کند.

به گزارش سرای نور؛ به نقل از بلومبرگ، دولت ترامپ در حالی از برنامه خود برای ممنوع کردن مصرف ماریجوآنا در آمریکا سخن می گوید که در حال حاضر ارزش مالی این صنعت در این کشور سالانه ۶ میلیارد دلار برآورد می شود.

پیش بینی می شود کل ارزش صنعت تولید و مصرف ماری جوآنا در آمریکا در سال ۲۰۲۶ به ۵۰ میلیارد دلار سالانه افزایش یابد که همین امر شرایط را برای دونالد ترامپ سخت کرده است.

در حال حاضر در ۸ ایالت آمریکا مصرف ماری جوآنا در مراکز مخصوص ایجاد شده برای افراد بالغ آزاد است.

در برخی دیگر از ایالت‌ها نیز فروش این محصول برای مصارف دارویی مجاز است.

اما دولت ترامپ حتی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور نیز از مخالفت خود با مصرف این ماده مخدر خبر داده بود.

دولت ترامپ قصد دارد تا با تصویب یک قانون فدرال، مصرف ماری جوآنا را حتی در ایالت هایی که مصرف آن آزاد شده است  ممنوع کند.

در یک نظرسنجی از دانشجویان دانشگاه کوئینیپیاک آمریکا، ۷۱ درصد از نظردهندگان اعلام کردند که دولت ترامپ نباید با تصویب قوانین فدرال از مصرف ماریجوآنا در ایالت هایی که مصرف آن آزاد است جلوگیری کند.

در ایالت هایی مانند کالیفرنیا، ماساچوست، و نوادا، افراد بالغ می توانند با رفتن به محل های خاص فروش و مصرف آن با نام “پات” این ماده مخدر را مصرف کنند.

درک پیترسون، مدیر شرکت تولید ماری جوآنای تراتک، معتقد است که گزارشات موجود نسبت به برنامه دولت ترامپ نسبت به ممنوع کردن مصرف ماری جوآنا در سراسر آمریکا، ناامید کننده است.

شاخص ارزش سهام شرکت هایی هم که در زمینه تولید ماری جوآنا فعالیت می کنند نیز با جدی شدن این تصمیم دولت آمریکا ۳٫۷ درصد افت کرده است.

در یک نظر سنجی دیگر که از سوی موسسه غیر دولتی دراگ پالسی الاینس در آمریکا صورت گرفت ۵۹ درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند که مصرف ماری جوآنا باید در آمریکا آزاد شود.

برخی از فعالان در این صنعت نیز ممنوع شدن تجارت ماری جوآنا در آمریکا را مخالف با سیاست های ترامپ در ایحاد اشتغال دانسته اند.

منبع:فارس

زمان انتشار: ۷ اسفند, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو