زمان انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ -

سفر روزانه ۲۵۰۰ زائر ایرانی به عتبات در ۲ ماه اول تابستان

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: امسال در ایام تابستان روزانه نزدیک به 2 هزار و 500 نفر به عتبات عالیات اعزام خواهند شد؛ در فاصله این 2 ماه نزدیک به 150 هزار نفر به عتبات عالیات سفر خواهند کرد.

سرای نور؛

درباره اعزام‌های جدید به عتبات عالیات در تیر و مرداد گفت: دور جدید ثبت‌نام برای اعزام‌های تابستانه به عتبات عالیات از روزهای گذشته و با فراخوان سازمان حج و زیارت آغاز شده است.

وی ادامه داد: مشتاقان زیارت عتبات عالیات برای اعزام‌های مربوط به اول تیرماه لغایت پایان مرداد ماه سال جاری می‌توانند با مراجعه به سامانه www.atabat.org.ir و یا دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور برای این سفر معنوی ثبت نام کنند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: امسال برای سفرهای عتبات عالیات در ایام تابستان روزانه نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به عتبات عالیات اعزام خواهند شد؛ در فاصله این ۲ ماه نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر به عتبات عالیات سفر خواهند کرد.

به گفته نظافتی، قیمت‌های سفر به عتبات که در ایام ماه مبارک رمضان با تخفیف مواجه شده بود در سفرهای تابستانه به قیمت قبل باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: قیمت‌های سفرهای زمینی و هوایی و همچنین بسته‌های سفری با یکدیگر متفاوت است؛ میانگین قمیت‌های سفر به عتبات عالیات از ۶۰۰ هزار تومان یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که این تفاوت قیمت‌ها نیز بستگی به زمینی یا هوایی بودن سفرها و تعداد اقامت زائران به همراه خدمات دهی است.

نظافتی پیش از این درباره میزان استقبال مردم از اعزام به عتبات در ایام ماه رمضان گفته بود که ۲۳ هزار نفر در کل ماه رمضان جهت عزیمت به عتبات اعزام شده‌اند که ۲۱ نفر از آنها در نیمه دوم ماه رمضان بوده است. لذا می‌توان گفت که تعداد زیادی از زائران این اعزام‌ها در ایام شب‌های قدر در عتبات حضور دارند.

وی افزود: در نیمه دوم ماه رمضان استقبال بیشتری برای اعزام به عتبات به صورت هر ساله وجود دارد؛ چراکه طبق برنامه‌ریزی‌ها و رصدهای سالیانه سازمان حج و زیارت اعزام‌ها از تولد امام حسن مجتبی(ع) در ۱۵ ماه رمضان افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل عتبات حج و زیارت اضافه کرد: افرادی که در ۱۵ ماه رمضان به عتبات مشرف می‌شوند، شب ۱۹ و ۲۱ ماه رمضان در عتبات خواهند بود.

نظافتی گفت: از ۲۱ هزار نفری که در نیمه دوم ماه مبارک رمضان به عتبات اعزام شده‌اند، قطعا ۱۸ هزار نفر از آنها در شب‌های قدر در عتبات حضور خواهند داشت.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو