زمان انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ -

مسلمان: کجا گفتم استقلالی هستم؟ دروغ است

هافبک طراح پرسپولیس تاکید می‌کند که شایعه استقلالی بودن او درست نیست و هیچوقت چنین موضوعی را عنوان نکرده است.

سرای نور؛
او ادامه داد: مربیان سلیقه‌ای انتخاب می‌کنند و شاید آقای کی‌روش نوع بازی برخی بازیکنان را دوست ندارند؛ الان هم حرفی ندارم و ۱۰۰ درصد تلاش می‌کنم به تیم ملی برگردم؛ قطعا حسرت می‌خورم در تیم ملی نیستم ولی آنقدر عملکرد بازیکنان ملی پوش خوب بوده و با اقتدار به جام جهانی رفته‌اند که حرفی نمی‌زنم؛ الان شرایط اینطور است ولی دوست دارم دوباره ملی‌پوش شوم.

هافبک پرسپولیس در خصوص اینکه کی‌روش شاید به بازیکنان تکنیکی و فانتزی که دوندگی زیادی ندارند، توجه نمی‌کند، گفت: در پرسپولیس اگر کسی ندود آقای برانکو به او بازی نمی‌دهد؛ سال گذشته رامین(رضاییان) ۱۲ کیلومتر می‌دوید و ما بازیکنان حدود ۱۱ کیلومتر.

مسلمان تصریح کرد: نخستین بازی تیم ملی را در زمان سرمربیگری آقای کی‌روش انجام دادم و مقابل عمان هم یک گل از روی ضربه آزاد زدم؛ آخرین مسابقه ملی هم مقابل لبنان انجام دادم؛ در آن بازی به من گفت لب خط بازی کن و چون من بازیکن لب خط نیستم، به میانه زمین می‌رفتم که کی‌روش عصبی شد.

او درباره فرصت حضور در تیم‌های خارجی عنوان کرد: زمان حضورم در ذوب‌آهن دو، سه پیشنهاد اروپایی از طریق آقای آذری داشتم ولی شرایط برای رفتنم فراهم نشد؛ در نیم‌فصل سال گذشته تیم‌های قطری من و فرشاد(احمدزاده) را می‌خواستند ولی آقای برانکو گفتند به تیم کمک کنید اما قطعا اگر در تیم‌های اروپایی بودم به تیم ملی دعوت می‌شدم.

هافبک پرسپولیس اضافه کرد: امیدوارم همین شرایط را داشته باشم و با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مقامی بگیریم؛ بازی در پرسپولیس شرایط سخت‌تری از تیم‌های اروپایی دارد؛ شرایط مالی پرسپولیس هم آرمانی نیست ولی اگر یک تیم خارجی که بتوانم پیشرفت کنم و در حد وسط یا رو به بالا باشد به آن تیم می‌روم.

مسلمان اذعان کرد: رامین رضاییان یک سری مشکلات داشت که مجبور بود به اروپا برود ولی اگر من هم پیشنهاد خوبی داشته باشم به اروپا می‌روم؛ اگر زمان حضورم در ذوب‌آهن به اروپا می‌رفتم شرایطم بهتر می‌شد ولی امیدوار هستم از سال آینده لژیونر شوم؛ حسن اشجاری، خلعتبری، منصوری و … در ذوب‌آهن نیمکت نشین بودند ولی من بازی می‌کردم؛ زمان حضور آقای ذوالفقارنسب اصلا به جوانان توجه نمی‌شد و ایشان ما را نگاه هم نمی‌کردند.

وی ادامه داد: در تمام رده‌های ملی به غیر از زمان آقای احمدزاده در رده سنی نوجوانان حضور داشتم و کاپیتان بودم.

هافبک پرسپولیس درباره دوستی با پیام صادقیان و رفتن این بازیکن به عثمانلی اسپور ترکیه گفت: از بچگی با پیام صادقیان بزرگ شدم؛ استعداد صادقیان را مسی هم نداشت؛ تکنیک‌هایی می‌زد که همه مبهوت می‌ماندیم ولی نمی‌دانم چه شرایطی پیش آمد؛ پیام در سال اول حضور در پرسپولیس تاثیرگذارترین بازیکن بود ولی در دومین فصل شرایط اینطور نبود؛ مقصر اصلی هم خودش باید باشد.

مسلمان با بیان اینکه صادقیان در ترکیه نمی‌تواند دست از پا خطا کند، عنوان کرد: اروپا مثل ایران نیست و باید با برنامه کار کرد.

هافبک پرسپولیس درباره تعداد گل‌های کمی که می‌زند، گفت: من بازیکن پشت مهاجمان هستم و وظیفه پاس به آنها را دارم اما مهم وظیفه فورواردهای تیم  طارمی، علیپور، امیری و قبلا عالیشاه بودند که دوندگی زیادی داشتند؛ مهدی فرصت‌های زیادی را نمی‌زند ولی موقعیت‌های خوبی را هم گل می‌کند؛ سالی یک گل می‌زنم ولی آن هم مفید است؛ شرایط بازی‌ام به گونه‌ای است که باید عقب برگردم.

مسلمان درباره اهمیت بازی با گسترش فولاد ابراز کرد: امروز آقای برانکو گفتند اولویت، بازی با گسترش فولاد است و بعد باید به الاهلی فکر کنیم.

او درمورد مصاحبه‌ای که عنوان کرده بود با هر شرایطی برای استقلال بازی می‌کند، عنوان کرد: شیطنت یک خبرنگار بود که آن خبر را راجع به من درباره استقلال زد؛ رفاقت من و آقای منصوریان برادرانه است؛ من قبلا گفته بودم برای تیم آقای منصوریان بازی می‌کنم؛ زمانی که با ذوب‌آهن قرارداد داشتم، آقای گل‌محمدی در نیم‌فصل من را نخواستند که باشگاه ذوب به من گفت برای رفتن به پرسپولیس باید ۲ میلیارد تومان بدهم اما برای رفتن به استقلال ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کنم اما یک سری افراد در این میان قصد سودجویی داشتند که خدا را شکر این امر انجام نشد و به فولاد رفتم و در نیم‌فصلی که در این تیم بودم از هر نظر برایم بهتر شد.

 

هافبک پرسپولیس یادآور شد: وقتی از ذوب‌آهن جدا شدم، اختیار رفتن به استقلال در دست من نبود اما شرایط رفتن به پرسپولیس را نداشتم؛ واقعا پرسپولیسی هستم؛ اگر مصاحبه‌ای است که گفته‌ام استقلالی هستم، یک نفر بیاید و بگوید.

مسلمان درخصوص شادگی گلی که با حرکات دست انجام می‌دهد، اذعان کرد: من و مهدی طارمی فقط به خاطر هادی نوروزی و شماره پیراهن ۲۴ او این کار را می‌کنیم.

مسلمان با بیان اینکه لطف هواداران بود که گفتند مهندس تیم هستم، ابراز کرد: در حال حاضر کاملا از حواشی دور شدم؛ قطعا اگر در دوران جوانی مشاوره خوبی داشتم الان قطعا ۴۰ بازی ملی برایم ثبت شده بود.

او درمورد ارتباط رضاییان با بازیکنان پرسپولیس گفت: مهدی رابطه خوبی با رامین داشت اما من در کل ارتباط خوبی با طارمی داشتم؛ رامین هر حرفی داشت به مهدی می‌گفت؛ رامین برای تیم ما خیلی زحمت کشید و هر وقت وارد زمین شد پاس گل داد اما مقصر خود او بود؛ اگر مثل علیپور سکوت می‌کرد و حرفی نمی‌زد آن اتفاق تمام می‌شد ولی خودش مقصر است؛ آقای برانکو منتظر آتو از رامین بود که از او گرفت.

هافبک پرسپولیس در خصوص نوع بازی طارمی و فرصت‌سوزی او اذعان کرد: اگر روزِ مهدی طارمی هم نباشد، دیگر بازیکنان از نوع بازی‌اش بهره می‌برند؛ مهدی بازیکن کاملی است و در پنج هفته لیگ موثر واقع شد و خدا را شکر در تیم ماند.

مسلمان ادامه داد: تنها کسی که اشتباهات مهدی را می‌گوید و قبول می‌کند، من هستم ولی وقتی به استقلال باختیم، دو روز با مهدی حرف نمی‌زدم چون آن موقعیت را باضربه سر خراب کرد یا پس از خراب شدن پنالتی در لیگ قهرمانان یک روز با او صحبتی نداشتم؛ اتفاق بعد از بازی با استقلال هم به این دلیل بود که دلم نمی‌خواست خوشحالی تیم حریف را ببینم؛ خدا را شکر تا الان با مهدی طارمی مشکلی نداشتیم.

او درباره حضور طارمی در تیم ملی و روند این بازیکن گفت: ان‌شاالله جام جهانی برای آنها خوب باشد! تمام تلاشم را می‌کنم به تیم ملی دعوت شوم.

هافبک پرسپولیس با اشاره به شایعه پاس ندادن بازیکنان به منشا عنوان کرد: اگر جمعه بازی داریم، در تمام تمرینات روزهای قبل از آن، آقای برانکو تیم اصلی را برابر دیگر بازیکنان می‌گذارد که منشا در بین ۱۱ نفر اصلی نبود که بخواهیم به او پاس بدهیم؛ برای مثال من مقابل گسترش در ترکیب نیستم.

مسلمان درباره حواشی‌ای که درباره حضورش در زمان عضویت در تیم ملی امید در اردوی جزیره کیش گفت: ۱۰۰ درصد من در آن اتفاق حضور نداشتم و در قضیه کیش اصلا ما نبودیم؛ بازیکنی معروف‌تر از من و پیام صادقیان نبود که راوی آن اتفاق فقط اسم ما را گفته بود؛ تصاویر برای خیلی وقت پیش است و بخاطر آن به کمیته اخلاق و کمیته انضباطی رفتم؛ الان در پرسپولیسی هستم که اگر استوک آبی بپوشید سوژه می‌شوید و سعی کردم از اتفاقات دور باشم؛ فوتبالیست قلیانی متاسفانه هست که نباید باشد.

او با بیان اینکه بازی در عمان برای ما نحس است، گفت: از آقای طاهری می‌خواهم دیگر میزبانی عمان در لیگ قهرمانان را برای ما نگیرند؛ امیدوارم تماشاگران در دیدار برگشت به ورزشگاه ابوظبی بیایند؛ ما برای برد به زمین می‌رویم؛ ۲۰ دقیقه آخر دیدار رفت هم حاکم زمین بودیم و می‌توانستیم برنده شویم.

هافبک پرسپولیس یادآور شد: آنقدری که در تیم ما رفاقت دارد، صحبت‌هایی مثل پاس ندادن و … نیست؛ آقای برانکو موجب شد روند فوتبالی من تغییر کند و مدیون ایشان هستم؛ درست است در تیم ما پول نبود ولی آقایان طاهری و ترکاشوند کاری کردند شرایط بهتر شود؛ امیدوارم مردم تمام ایران دعا کنند تا پرسپولیس به جمع چهار تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

مسلمان درباره حضور طارمی و منشا در ترکیب و کنار هم گفت: فکر نمی‌کنم منشا کنار مهدی موفق شود چون فوتبال این دو بازیکن شبیه هم است؛ وقتی علیپور کنار مهدی بازی می‌کند، دوندگی زیادی دارد و موقعیت‌سازی می‌کند ولی منشا اینطور نیست؛ به نظرم این دو بازیکن نمی‌توانند کنار هم بازی کنند و فکر می‌کنم آقای برانکو نیز متوجه این موضوع شده اما در دیدار با گسترش فولاد، به بازیکنان ملی پوش استراحت می‌دهد.

او به ترکیب تیم ملی هم اشاره‌ای کرد و افزود: فکر می‌کنم مهدی طارمی مقابل سوریه بازی می‌کند چون با او رفاقت دارم؛ سید جلال مصدوم است اما انصاری بازی می‌کند و علیرضا بیرانوند هم که دروازه‌بان است.

هافبک پرسپولیس تصریح کرد: منشا در مقایسه با مهاجم اوکراینی سال گذشته، مسی است(با خنده)؛ مدافع وسط اوکراینی سال قبل هر روز هشت کارامل می‌خورد و کلا تعطیل بود! البته فکر کنم شکایت‌های آنها هم چند وقت دیگر بیاید.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۴ شهریور, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو