زمان انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۶ -

گزارش زنده؛ الهلال ۳ – پرسپولیس ۰

10 نفره شدن الهلال هم باعث نشد تا سرخپوشان موفق باشند و این آبی‌پوشان بودند که گل سوم خود را در ضدحمله ثبت کردند.

سرای نور؛جدال تکراری پرسپولیس و الهلال عربستان، اینبار در نیمه نهایی لیگ قهرمانان به میزبانی شاگردان رامون دیاز و در ابوظبی برگزار می‌شود و شاگردان برانکو ایوانکوویچ به دنبال عبور از حریف نامدار خود هستند.

پرسپولیس در این دیدار محمد انصاری، کمال کامیابی نیا و مهدی طارمی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و سیدجلال حسینی نیز به دلیل مصدومیت نتوانست خود را به این جدال برساند تا برانکو ایوانکوویچ با تغییراتی در ترکیب اصلی خود برای این جدال مهیا شود.

با گزارش لحظه به لحظه این دیدار و حواشی آن عکاس و خبرنگار ورزش سه را در استادیوم محمدبن زاید همراه شوید.
استادیوم: محمدبن زاید                           تماشاگر:

 

 

اخطار:
عبدالله عطیف(۴۹،۴۸) از الهلال

 

اخراج:

 

عبدالله عطیف(۴۹) از الهلال

 

الهلال عربستان:

 

عبدالله المعیوف، یاسر الشهرانی، اسامه هوساوی، عبدالله حفیس، محمد البریک، عبدالله عطیف، نیکولاس میلسی، سلمان الفرج، سالم الدوساری، عمر خربین و کارلوس ادواردو
سرمربی: رامون دیاز

 

پرسپولیس ایران:

 

علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، شجاع خلیل زاده، صادق محرمی، شایان مصلح، محسن ربیع خواه، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان(۴۶- احمد نوراللهی)، وحید امیری، گادوین منشا و علی علیپور
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

شرح گل‌ها:

 

الهلال ۱ پرسپولیس ۰: (دقیقه ۳۱، عمرالخریبین): ارسال از سمت چپ روی دروازه در شش قدم روی سر عمر الخریبین نشست تا او بدون مزاحمت دروازه بیرانوند را باز کند.

 

الهلال عربستان ۲ پرسپولیس تهران ۰: (دقیقه ۴۰، یاسر الشهرانی): الهلال که در ضدحملات خطرناک نشان می‌داد اینبار روی حرکت سه به دو توانست توسط شهرانی به گل دوم دست یابد.

 

الهلال ۳ پرسپولیس ۰: (دقیقه ۵۴، عمرالخریبین): در شرایطی که ۱۰ نفره شدن الهلال امید را به اردوی پرسپولیس بازگردانده بود، آنها روی ضدحمله توانستند با ارسالی زمینی سومین گل خود را به ثمر برسانند.

 

 

 

 

شرح نیمه اول

پرسپولیس بازی را خوب شروع کرد و توانست فشار دقایق ابتدایی الهلال را ضمن اینکه خنثی کند، چند موقعیت نصفه و نیمه خوب به دست بیاورد. با این حال الهلال که با توجه به میزبانی به دنبال گلزنی در این دیدار بود موقعیت‌سازی‌های خود را شروع کرد و در ادامه چند فرصت نیز شکل داد که با واکنش بیرانوند ناکام ماند.

با این حال الهلال در ادامه مالکیت را به دست آورد و از سراسیمگی دفاع سرخپوشان به بهترین شکل سود برد و در نهایت به گل برتری دست یابد. گلی که البته مشکوک به آفساید بود.
در ادامه نیز آنها یک موقعیت دیگر در ضدحمله به دست آورده و در شرایطی که دفاع کم تعداد سرخپوشان شرایط مناسبی را برای آبی‌پوشان شکل داده بود، گل دوم را نیز ثبت کردند تا با اندوخته‌ای مناسب راهی رختکن شدند.

 

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۳: اولین حرکت جدی این بازی توسط پرسپولیس و با ارسال علیپور برای منشا همراه شد که مدافع الهلال توپ را با ضربه سر به دروازه‌بان تیمش سپرد.

دقیقه ۷: اشتباهات پیاپی خط دفاعی پرسپولیس در نهایت در موقعیتی فوق العاده توپ را در اختیار ادواردو قرار داد که بیرانوند با واکنشی فوق العاده توپ را از آن خود کرد.

دقیقه ۱۸: شوت از روی خط محوطه جریمه و از سمت چپ دروازه پرسپولیس توسط میلیسی با اختلافی کم و زمینی راهی اوت شد.

دقیقه ۱۹: وحید امیری در موقعیتی خوب در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه سر ضرب خود را از نواخت که المعیوف آن را از آن خود کرد.

دقیقه ۴۶: احمد نوراللهی که در ابتدای نیمه اول راهی زمین شده بود، با ارسال کرنر خود علیپور را صاحب موقعیت سرزنی کرد که ضربه او راهی اوت شد.

 

حواشی:

* هواداران عربستانی همانند همیشه با بلندگوهای خود روی سکوها حاضر هستند و با سر و صدای شدید به تشویق بازیکنان خود مشغول هستند.
* در اتفاقی عجیب و جالب توجه هواداران ایرانی نیز از بلندگو سود برده‌اند تا از این حیث بتوانند با رقیب آبی‌پوش خود جدال داشته باشند.
* هواداران پرسپولیس برخلاف دیدار مقابل الاهلی عربستان در این بازی استقبال خوبی از این دیدار نداشتند و تعداد کمتری نسبت به آن دیدار در سکوهای بن زاید به خود اختصاص داده‌اند.
نکته‌ها:
* برانکو ایوانکوویچ در این دیدار محمد انصاری، کمال کامیابی نیا و مهدی طارمی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد.
* گادوین منشا برای اولین بار در این رقابت‌ها جواز حضور ثابت در ترکیب سرخپوشان را به دست آورده است. شایان مصلح نیز چنین شرایطی دارد و اولین حضور فیکس خود را تجربه می‌کند.
* سیدجلال حسینی علیرغم وعده در خصوص بازگشت به ترکیب پرسپولیس و برطرف شدن مصدومیتش در این جدال غایب است.
* محسن ربیع خواه بار دیگر تغییر پست داده و اینبار در غیاب کمال کامیابی نیا در پست هافبک دفاعی به کار گرفته شده است.
* شایان مصلح نیز با حضور در پست دفاع چپ دیگر تغییر برانکو ایوانکوویچ محسوب می‌شود. حسین ماهینی نیز به دفاع میانی رفته و در این بازی با بازوبند کاپیتانی کار سختی مقابل شاگردان رامون دیاز خواهد داشت.
* علیرضا علیرضا بیرانوند این شانس را خواهد داشت تا با کلین شیت در این دیدار به برترین آمار در این رقابت‌ها دست یابد و با ۵ بار بسته نگه داشتن دروازه‌اش شرایط خوبی را به خود اختصاص دهد.
* گادوین منشا با ۲ گل زده در دو دیدار اخیر اکنون در سودای سومین گل پیاپی در این رقابت‌هاست.
* محسن مسلمان و علی علیپور با سه پاس گل در صدر برترین پاسورهای تیم خود قرار دارند و باید دید درغیاب بهترین گلزن تیم خود چه عملکردی خواهند داشت.

* تعداد هواداران الهلالی کمی بیشتر از پرسپولیسی هاست. در حالی که آنها شش ردیف سکوها را پر کرده اند چهار ردیف از سکوها را هواداران پرسپولیس به خود اختصاص دادند.
*تعداد خبرنگاران حاضر در این دیدار به نسبت دیدار قبلی بسیار بیشتر شده است. در حالی که بازی قبلی تنها سه خبرنگار در ورزشگاه حضور داشتند در این دیدار بیش از ۱۰ خبرنگار در ورزشگاه حضور دارند.
* برخلاف دیدار قبلی برابر الاهلی، این بار از خبرنگاران حاضر در ورزشگاه پذیرایی خوبی شد.
* هواداران عربستانی با بلندگوهای معروف خود پس از حضور در ورزشگاه به تشویق تیمشان می پردازند.
* هواداران دشداشه پوش الهلال با پرچم های آبی رنگ، تصویر جالبی در ورزشگاه بن زاید به وجود آوردند.
* هواداران ایرانی نیز برای اولین بار در این دیدار از بلندگوی دستی برای تشویق بازیکنان استفاده می کنند.
* با ورود تیم ها به زمین تشویق شکل کاملا جدی به خود گرفت. هر دو طرف با شور و هیاهو به تشویق تیم شان پرداختند و جالب اینکه ایرانی ها زودتر از همتاهای خود با بلندگو شروع به تشویق کردند.
* در دقایق ابتدایی پس از آنکه احمدزاده توپ بازیکن الهلالی را از آن خود کرد هواداران عربستانی با سوت های ممتد وی را دنبال کردند.
* بعد از اولین حمله پرسپولیسی ها روی دروازه الهلال، علی علیپور اولین بازیکنی بود که توسط هواداران ایرانی حاضر در ورزشگاه تشویق شد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۴ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو