زمان انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۶ -

فولاد ۱- استقلال خوزستان ۱؛ پایان مقاومت ۱۰ نفره

مقاومت 10 نفره فولاد دو دقیقه به پایان بازی شکسته شد و کولی‌بالی موفق شد یک امتیاز برای استقلال خوزستان به ارمغان بیاورد.

سرای نور؛فولاد خوزستان که با روند درخشان و گرفتن ۱۲ امتیاز از پنج مسابقه اخیر مقابل استقلال خوزستان قرار گرفته بود با وجود اینکه از دقیقه ۴۱ با یک بازیکن کمتر کارش را دنبال می‌کرد و با گل عبدالله ناصری در آستانه کسب سه امتیاز و صعود به رده دوم جدول بود در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده با گلزنی موسی کولی‌بالی تنها به یک امتیاز رضایت داد؛ شاگردان ویسی هم با این تساوی هفت امتیازی شدند و موقتا با صعود دو پله‌ای از قعر جدول به رده چهاردهم رفتند.

 

هفته ششم لیگ برتر؛ ساعت ۱۷:۳۰؛ تاریخ: ۹۶/۰۷/۰۴
استادیوم: غدیر اهواز/ تماشاگر: ۱۱۰۰ نفر
داور: وحید کاظمی؛ کمک‌ها: بابک داوری، فرهاد مروجی و پیمان فرخی‌مهر و ناظر: عبود سنگاشکن.

فولاد خوزستان

حامد لک، عبدالله کرمی، ایوب والی، فرزاد جعفری، عبدالله ناصری، احمد عبدالله‌زاده، سینا مریدی(۴۶- میلاد بدرقه)، پیمان شیرزادی، نوید عاشوری، رحیم زهیوی(۸۳- هادی حبیبی‌نژاد) و آرش افشین(۶۶- فرشاد جانفزا).
سرمربی: سید سیروس پورموسوی

 

استقلال خوزستان

وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی، موسی کولی‌بالی، ابوالفضل علایی، حسین بهرامی(۶۹- سابا تاوادزه)، سید علیرضا زندوی(۷۹- وحید عسگرپور)، میثم دورقی، سلمان بحرانی، کلودیو مارینی جونیور، فرید بهزادی‌کریمی و رضا کرملاچعب(۵۳- حسین صادقی).
سرمربی: عبدالله ویسی

 

 

اخطار

میثم دورقی(۱۹) رضا کرملاچعب(۳۰) عقیل کعبی(۸۸) از استقلال خوزستان

رحیم زهیوی(۲۸) عبدالله کرمی(۳۰) و (۴۱) از فولاد

 

اخراج

عبدالله کرمی(۴۱) فرزاد جعفری(۶۹) از فولاد

 

بهترین بازیکن

موسی کولی‌بالی عملکرد درخشانی در خط دفاعی استقلال خوزستان داشت و فرصت زیادی به مهاجمان و هافبک‌های طراح فولاد نداد تا بتوانند بازی‌سازی انجام دهند، ولی او دو دقیقه به اتمام مسابقه نمایش خوب خود را با گلزنی تکمیل کرد و یک امتیاز مهم برای تیم‌اش رقم زد.
ضمن اینکه حامد لک هم نمایش خوبی در دروازه فولاد داشت، ولی اشتباه مدافع خودی اجازه کلین‌شیت به او نداد.

اتفاق ویژه

تمام تقابل‌های اخیر فولاد و استقلال خوزستان با پیروزی یکی از این دو تیم همراه بوده، اما جدال امشب آنها در لحظات پایانی با تساوی به پایان رسید.

 

شرح بازی

شاگردان ویسی شروع توفانی در ابتدای مسابقه داشتند و چهار حمله جدی روی دروازه فولاد خلق کردند که با وجود نزدن گل، دو کرنر زدند که هیچ یک حاصلی در پی نداشت؛ در ادامه استقلال خوزستان میل به گلزنی بیشتری از فولاد داشت و بازی را در زمین سرخ پوشان خوزستانی به گردش می‌انداخت که عملکرد خوب فولادی‌ها اجازه کار به آنها نمی‌داد؛ اخطار دوم و اخراج بحث برانگیز عبدالله کرمی در دقیقه ۴۱ کار فولاد برای ادامه مسابقه را سخت‌تر کرد، ولی آنها در لحظات پایانی نیمه اول حملات پُر دامنه‌ای انجام دادند، ولی در امر گلزنی ناموفق بودند تا دو تیم بدون گل زده به رختکن بروند.

دو تیم در شروع نیمه دوم بازی متعادلی انجام دادند و توپ بیشتر در میانه زمین در گردش بود، اما زهیوی با تیزهوشی در دقیقه ۵۴ پاس عمقی خوبی از بین دو مدافع استقلال خوزستان داد تا ناصری در موقعیتی تک به تک دروازه شیخ‌ویسی را باز کند؛ در ادامه تغییرات پورموسوی با کم کردن بازیکنان هجومی و دفاع منطقی تیم‌اش توانست بازی را به کنترل در بیاورد؛ استقلال خوزستان هم با سه تعویض تهاجمی در گلزنی تلاش می‌کرد که واکنش‌های حامد لک و تلاش مدافعان فولاد اجازه مساوی شدن بازی را نمی‌داد؛ مقاومت فولاد دو دقیقه به پایان بازی با اشتباه ایوب والی در دفع توپ و گلزنی کولی‌بالی شکسته شد تا هر دو تیم از دربی خوزستان صاحب یک امتیاز شوند.

 

شرح گل‌ها

فولاد ۱ – استقلال خوزستان ۰ (دقیقه ۵۴: عبدالله ناصری): پاس در عمق عالی زهیوی از میانه زمین، ناصری که فرار تند و تیزی را انجام داده بود در موقعیت تک به تک قرار داد تا این بازیکن با ضربه تمام کننده دقیق دروازه استقلال خوزستان را باز کند.

 

فولاد ۱ – استقلال خوزستان ۱ (دقیقه ۳+۹۰: موسی کولی‌بالی): ارسال توپ به محوطه جریمه فولاد را والی با ضربه کم قدرت و اشتباه برگشت داد تا کولی‌بالی با شوت زمینی دروازه فولاد را باز کند.

 

لحظات حساس

دقیقه ۲: نفوذ بهزادی‌کریمی و شوت او بعد از برخورد به پای شیرزادی راهی کرنر شد.
دقیقه ۳: بحرانی با سرعت بالای خود از جناح راست حرکت کرد که ارسال خطرناک او را مدافعان فولاد تبدیل به کرنر کردند.
دقیقه ۴: ارسال پای چپ فرید کریمی و ضربه سر کولی‌بالی از کنار دروازه فولاد به اوت رفت.

دقیقه ۹: پاس بلند بهرامی در محوطه جریمه به کرملاچعب رسید که او موقعیت را برای فرید کریمی فراهم کرد، اما شوت او را حامد لک جمع کرد.

دقیقه ۲۵: ایوب والی به خوبی از محوطه ۶ قدم توپ را دور کرد تا اجازه گلزنی به مهاجمان استقلال خوزستان را ندهد.
دقیقه ۲۶: حامد لک زودتر از جونیور توپ را روی هوا جمع کرد که در این صحنه خطای مهاجم استقلال خوزستان نیز اعلام شد.

دقیقه ۴۱: عبدالله کرمی که در دقیقه ۳۰ یک کارت زرد گرفته بود با تصمیم داور دومین اخطار را هم در نیمه اول دریافت کرد تا خیلی زود از زمین اخراج شود؛ وحید کاظمی اعتقاد داشت مدافع فولاد با دست از حمله استقلال خوزستان جلوگیری کرده است.
دقیقه ۴۴: شوت دورقی از روی ضربه آزاد خطری روی دروازه فولاد ایجاد نکرد و به اوت رفت.

دقیقه ۳+۴۵: سانتر خطرناک شیرزادی به مقابل دروازه خوزستان را علایی به کرنر فرستاد.
دقیقه ۴+۴۵: ارسال کرنر شیرزادی را مدافعان استقلال خوزستان دوباره راهی کرنر کردند.

دقیقه ۵۸: ارسال کوتاه کولی‌بالی را زندوی از داخل محوطه ۶ قدم زد که حامد لک با واکنش تماشایی اجازه گلزنی به استقلال خوزستان نداد.

دقیقه ۶۸: عبدالله‌زاده با پای چپ شوت‌زنی کرد که شیخ‌ویسی در دو مرحله توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۷۳: ارسال تاوادزه از جناح چپ زمین را لک جمع کرد.

دقیقه ۸۱: شوت پشت محوطه محکم کلودیو جونیور را حامد لک در آغوش گرفت.

دقیقه ۹۰: شوت راه دور و پُر قدرت بحرانی را حامد لک به خوبی دفع کرد تا دروازه فولاد همچنان بسته بماند.

 

در حاشیه

* باشگاه فولاد به دلیل اهمیت پیروزی در این مسابقه و برای حمایت بیشتر هواداران، تماشای دیدار امروز را رایگان اعلام کرده است.
* حامد لک بعد از پشت سر گذاشتن یک جلسه محرومیت دوباره به دروازه فولاد بازگشته است.
* ایمان مبعلی برای سومین هفته متوالی در ترکیب فولاد جای نگرفته است.

* در دقیقه ۲۹ در حالی که توپ به سود فولاد به اوت رفته بود، کرملاچعب با حرکتی عجیب کرمی را سرنگون کرد که مدافع فولاد نیز به این کار واکنش نشان داد و موجب شد هر دو بازیکن کارت زرد بگیرند.
* به دلیل گرمای هوا در دقیقه ۳۰ داور مسابقه دو دقیقه وقت استراحت به بازیکنان داد.

* عبدالله کرمی که از دومین کارت زرد داور شوکه شده بود اعتراض شدیدی به او داشت و بعد از نزدیک به دو دقیقه از زمین بیرون رفت؛ تماشاگران فولاد هم به این تصمیم بحث برانگیز داور واکنش نشان دادند.

* ناصری بعد از گلزنی به سمت جایگاه رفت و گل خود را به محمد اهل‌شاخه و یوسف وکیا، دو بازیکن مصدوم فولاد تقدیم کرد.

* در دقیقه ۷۵ داور بازی همانند نیمه اول به دلیل گرمای هوا سه دقیقه به بازیکنان استراحت داد.

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو