زمان انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۴ -

امام جمعه شهرستان نور:

ترور در هر جای جهان محکوم است/آمادگی ایران برای مبارزه با تروریست

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به اینکه ترور در هر جای دنیا محکوم است، گفت: ایران آمادگی مبارزه با تروریست در هر نقطه را دارد.

 

به‌گزارش سرای نور؛حجت‌الاسلام سید مهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مصلی الغدیر نور، اظهار کرد: غفلت نوعی بیماری است که درمان آن بسیار مشکل است و با معالجه معمولی قابل درمان نیست و اگر ریشه بدواند، درمان سختی دارد.

امام جمعه شهرستان نور افزود: غفلت انسان را به ورطه هلاکت و نابودی می‌رساند، از آثار غفلت، از خداوند، از مرگ و قیامت، از هوای نفس، قساوت قلب است که انسان را به نابودی می‌کشاند.

وی تصریح کرد: انسان به هر جا نگاه کند، عبرت است اما عبرت‌گیرنده کم است، انسان می‌بیند اما توجه نمی‌کند و این عدم توجه، غفلت است، همه نابسامانی بشر، ناشی از غفلت است.

امیری‌ارجمند به هفته بسیج اشاره کرد و بیان داشت: از برکات بسیج، حضور دائمی و به موقع است که هم برای ایرانیان و هم همه آزادیخواهان جهان برکت است و پشتیبان واقعی اسلام و ولایت محسوب می‌شود.

این مسئول اظهار کرد: بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی بسیج را شجره طیبه و لشکر مخلص خدا دانستند، بسیج اکنون درخت تنومند شده و ریشه دوانده و هم خود بیمه شده و هم ایران را بیمه کرد.

وی تصریح کرد: فضایل بسیج سبب شده تا این نهاد مقدس ماندگار شود و با اعتقاد راسخ و تبعیت از ولایت همواره در میدان باشد و در ماموریت‌ها سربلند بیرون آید.

امام جمعه شهرستان نور ادامه داد: همه ملت ایران بسیجی هستند اگر چه کارت و شناسه بسیجی ندارند، همه آنان‌که تابع قرآن و ولایت هستند بسیجی‌اند و این افتخار همه ما است.

وی با انتقادات از اوضاع فرهنگی به‌ویژه در برخی دانشگاه‌ها به بیانات رهبری در جمع دانشجویان اشاره کرد و بیان داشت: برخی فهم فرهنگی ندارند، اردوهای مختلط، کنسرت و همایش برگزار می‌کنند، اما متوجه نیستند که دشمن درصدد این است با عنوان کار فرهنگی نفوذ پیدا کند.

امیری‌ارجمند با بیان اینکه اقدام تروریستی در هرجای عالم که باشد، محکوم است، یادآور شد: ما بیش از ۱۷ هزار شهید ترور داریم، ترور در هرجا دنیا که باشد کسی آن را تایید نمی‌کند، ایران آمادگی خود را برای مقابله با تروریست در هر جا که باشد، اعلام کرده و به دولت فرانسه هم گفت که اگر نیاز باشد، به این کشور کمک می‌کند.

امام جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت این است که زمانی فرانسه سفارت سوریه در این کشور را تحویل معارضین و تروریست‌ها داد و امروز خود در این منجلاب گرفتار شد، خودشان تروریست را پروراندند و امروز همان‌ها علیه خودشان اسلحه به دست گرفتند، ترور را در کشورهای اسلامی به نام اسلام گسترش دادند و اکنون گریبان‌گیر خودشان شد.

وی در پایان با تقدیر از سپاه و عوامل انتظامی در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، توسعه عفاف و حجاب را نیازمند همراهی مردم دانست و گفت: تنها ورود نیروی انتظامی و سپاه کافی نیست، باید اطلاعات ۷۰ میلیونی فعال شود و چشم و گوش مسئولان باشند و همراهی کنند و با برقراری ارتباط با منکرات مبارزه و امر به معروف را ترویج دهند.

منبع:‌روابط عمومی ستاد نماز جمعه نور

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۹ آبان, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو