زمان انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ -

رئیس سازمان ثبت اسناد کشور:

طرح کاداستر تا ۵ سال آتی در روستاها انجام می شود

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: طرح کاداستر درتمام کشور درحال انجام بوده است و تا پنج سال آینده در روستاها نیز انجام می شود

به گزارش سرای نور؛ احمد تویسرکانی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری محمودآباد، شمال کشور را قطب منابع طبیعی دانست وبا اهمیت به حفظ عرصه های طبیعی اظهار داشت: مازندران به عنوان قطب مهم سرمایه های طبیعی کشور مطرح است و باید از چند جهت مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشورتاکید کرد: عدم شناخت وبرخورد صحیح با تعدی به منابع طبیعی باعث آسیب های زیادی به دستگاه قضا می شود.

تویسرکانی همکاری وهمدلی بین تمام مسئولان را لازمه مبارزه با تعدیات به منابع طبیعی ذکر کرد واظهارداشت: این تکلیف وادای وظیفه نیاز به همکاری وهمدلی تمام مدیران ودستگاهها دارد.

وی بیان داشت: امروزدستگاه قضا و دیگر دستگاه ها که نقش مهمی در توجیه جامعه دارند اگر همکاری وهمدلی داشته باشند می توانیم از گذرگاههای سخت عبور کنیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: درحوزه تصرفات و مسائلی که امروزه یکی از دغدغه های نوار شمالی کشور است اگر بررسی ریشه ای داشته باشیم همواره در یک جنگ وگریز قرار خواهیم داشت.

وی یادآور شد: عدم برنامه ریزی درست وصحیح باعث این ساخت وساز شده و اگر بخشی از جامع نیازمند سکونت گاه باشد باید آن را درتخریب منابع طبیعی جستجو کند درحالی که باید با مدیریت دولت سکونتگاههای مناسب احداث شود.

تویسرکانی افزود: تبدیل عرصه های کشاورزی به صنعتی ومسکونی وخرد شدن اراضی کشاورزی آسیب جدی به کشاورزی کشور وارد می کند.

وی تاکید کرد: مبارزه با تغییرکاربری درمازندران به عهده اداره امور اراضی بوده وباید با آن ها برخورد کنند و ما هم درقوه قضاییه برخورد قاطع وقانونی داریم.منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۳ آبان, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو