زمان انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ -

امروز وحدت امت اسلامی یک ضرورت قطعی است و تفرقه در امت اسلامی، طراحی و دسیسه و برنامه‌ریزی دشمنان امت اسلامی است

امروز وحدت امت اسلامی یک ضرورت قطعی است و تفرقه در امت اسلامی، طراحی و دسیسه و برنامه‌ریزی دشمنان امت اسلامی است و پرچم‌دار و منادی وحدت اسلامی، ملت بزرگ ایران و در راس آن رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند.

ولادت حضرت محمد(ص) به اتّفاق نظر شيعيان در ۱۷ ربيع الاول در سال عام الفيل می‌باشد، ولي برخي از مسلمانان، اين واقعه را در روز دوازدهم اين ماه دانسته‌اند
فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالکَرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است .
ارکَانی رسمی هم با نام ” مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی “ رسما اکنون درحال فعالیت است. این مجمع  ابتدا زیر نظر سازمان فرهنکَـ و ارتباطات بود اما اکنون چند سالی است که به شکل مستقل کار می کند و از این سازمان جداشده است و هر ساله کنفرانس هایی برگزار می کند  که کنفرانس بین المللی وحدت در هفته وحدت هر ساله در تهران برگزار می‌شود و علمای بزرگ را از کشورهای مختلف دور هم جمع می‌کند و همواره از شخص مقام معظم هبری تا همه مسولین این مملکت تأکید دارند که وحدت میان مسلمانان باید ایجاد شود و عوامل تفرقه خشکانده شود.

قرآن كريم يكى از عمده ‏ترين و سازنده ‏ترين اهداف رسالت رسول اكرم صلى الله عليه و آله را تاليف قلوب و ايجاد انس و تفاهم به جاى خصومت و دشمنى بيان می‌دارد و اگر كسى در تاريخ، به ديده عبرت بنگرد اين معنى را از شاهكارهاى رسالت محمدى‏ (ص) می‌یابد. «واعتصموا بحبل الله جميعا ولاتفرقوا» همگى به حبل و رشته خداوندى چنگ بزنيد و پراكنده نگرديد.

امت اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز دارد و این ادعا، مستند به مدارک و دلایل و شواهد تحلیل‌های درست و قابل اعتماد است.
پیامبر(ص) بعد از آن‌که به پیامبری مبعوث شدند، سه سال مخفیانه هسته اولیه‌ ای را تربیت کردند و بعد از آن، اسلام را به صورت علنی فراخوان و اعلام عمومی کردند. همه شرک و کفر و جبهه طاغوت در برابر این حرکت ایستادگی و مقاومت کردند ولی پیامبر بزرگوار(ص) با مدیریت صحیح میدان، جامعه اسلامی را تربیت و آنان را متحد و در برابر دشمنان صف آرایی کردند. پیامبر(ص) در مدت ۲۳ سال دوران رسالت و پیامبری‌شان توانستند قدرت‌های فرعونی و حکومت‌های طاغوتی و فرهنگ شیطانی را به زانو در بیاورند و  ندای اسلام را با وحدت و زیر پرچم پیامبر بزرگوار اسلام (ص) عالم‌ گیر کنند.

امروز بزرگترین وظیفه امت اسلامی، تلاش در جهت حفظ وحدت و حرکت در مسیر طولانی است که در پیش دارد.
این را از امام بزرگوار یاد گرفته‌ایم که هیچ تفرقه‌ ای را جایز نمی‌دانست و امت اسلامی را به وحدت دعوت می‌کرد و از مکتب مقام معظم رهبری آموخته‌ایم که حفظ وحدت واجب است و هر چیزی که موجب تفرقه شود، حرام و گناه کبیره است.

به اعتقاد ما هر جایی که نشان از تفرقه باشد، مستقیم یا غیرمستقیم و آشکار یا پنهان ‌منتسب به دشمن است و هر جایی که دوست و دلسوزی حضور داشته باشد، آنجا ندای وحدت شنیده می‌شود.
امروز وحدت امت اسلامی یک ضرورت قطعی است و تفرقه در امت اسلامی، طراحی و دسیسه و برنامه‌ریزی دشمنان امت اسلامی است و پرچم‌دار و منادی وحدت اسلامی، ملت بزرگ ایران و در راس آن رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند.

 

 

131

آزاد شدن شهر مهم حلب در ایام هفته وحدت
و در آستانه سالروز میلاد فرخنده پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله، علاوه بر میمنتی که دارد، پیام‌هایی هم دارد چرا که این درس بزرگ را از قرآن آموخته‌ایم که اگر برای یاری کردن حق مقاومت کنیم خدا به ما کمک خواهد کرد «ان تنصروا‌الله ینصرکم و یثبت اقدامکم».
پیامبر گرامی اسلام نیز به فرمان خدا مامور به استقامت در برابر فشارها و ناملایمات بود «فاستقم کماامرت». همزمانی آزادی شهر حلب در ایامی که به پیامبر اسلام تعلق دارد، بسیار پرمعناست.

یکی از پیام‌ها می‌تواند این باشد که؛ دشمنان هر قدر هم که قدرتمند و صاحب ساز و برگ باشند، در برابر قدرت ایمانی مسلمانان ضعیف و حقیرند. تعبیر قرآنی «ان اوهن البیوت لبیت العنکبوت» درباره ابرقدرت‌های زمان ما در این عصر و زمانه چند بار به اثبات رسیده است. پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی و با همت مردمی که دستشان خالی بود و فقط مسلّح به سلاح‌الله اکبر بودند در سال ۱۳۵۷ ثابت کرد که رژیم تا دندان مسلح شاهنشاهی و حامیان بین‌المللی آن حتی آمریکا، که خود را قدرت بلامعارض جهان می‌داند، چیزی بیش از خانه سست و بی‌پایه و اساس عنکبوت نیستند.

در جنگ تحمیلی هشت ساله نیز دفاع مقدس ملت ایران همین واقعیت را به اثبات رساند، مقاومت حزب‌الله در لبنان و تحمیل شکست بر ارتش افسانه‌ای اسرائیل نیز تکرار همین واقعیت بود و اکنون پیروزی جبهه مقاومت در سوریه و بی‌نتیجه ماندن تلاش‌ها و توطئه‌های ۵ ساله جبهه سلطه جویان غربی و عربی و عبری یکبار دیگر با صدای بلند اعلام می‌کند که ایمان به هدف می‌تواند حرف اول و آخر را بزند و دشمن را در تمام جبهه‌ها به زانو در آورد.

ملت‌های مسلمان دارای این آمادگی هستند که دست اتحاد به همدیگر بدهند و در برابر توطئه‌های دشمنان بایستند و به این برادرکشی که با روح اسلام در تضاد است خاتمه دهند.
ما که نشان داده‌ایم می‌توانیم بر کینه توزی‌های مشترک دشمنان غربی و عبری و ارتجاع عرب فائق آئیم باید از این موفقیت بزرگ به این نتیجه روشن نیز برسیم که اگر اراده کنیم و با برنامه‌ریزی صحیح به پیش برویم می‌توانیم ملت‌های مسلمان را با روشنگری متحد کنیم تا سرنوشت خود را دردست بگیرند و برادری و صلح و صمیمیت را جایگزین برادرکشی و جنگ و خونریزی کنند.

به امیدروزی که به این آرزوی دیرینه قرآن،اسلام،پیامبر،امام،رهبروهمه مسلمین جامه عمل پوشانده شود
پس به پیش بسوی وحدت و اتحاد اسلامی دربرابرکفر و شرک  و نفاق و استکبار و استثمار .

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۴ آذر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو