زمان انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ -

فرمانده انتظامی شهرستان نور اعلام کرد:

افزایش ۹۷ درصدی کشفیات سرقت در شهرستان نور

فرمانده انتظامی شهرستان نور گفت: امسال در کشفیات سرقت ۹۷ درصد در این شهرستان افزایش کشف داشتیم و سرقت‌های زیادی در شهرستان‌های مجاور و استان توسط آگاهی و عوامل شهرستان نور کشف و با آنها طبق قانون برخورد شد.

به گزارش بهناز دمیرچی خبرنگار سرای نور،علی‌اکبر قلی‌پور در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران و فعالان مجازی شهرستان نور با تبریک هفته وحدت و فراجا اظهار کرد: هفته فراجا از ۱۳ مهر تا ۱۹ مهر با شعار شهروند کانون مدار و پلیس خدمتگزار آغاز شد که در این ایام نیز مانند تمام سال پلیس شبانه‌روز در خدمت امنیت، آسایش و رفاه مردم تلاش می‌کند.

 

وی با اشاره به اقدامات پلیس برای تأمین امنیت، رفاه، پیشگیری از وقوع جرائم و استقرار نظم برای مردم ولایی شهرستان نور افزود: شهرستان نور با مواهب الهی مانند آب‌وهوای معتدل، جنگل، دریا، کوهستان در طول سال پذیرای مسافران زیادی است و اقتصاد شهرستان بر پایه گردشگری رونق پیدا کرده و امنیت برای این شهرستان در اولویت قرار دارد تا مسافران با اطمینان خیال و احساس آرامش به شهرستان سفر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان نور بیان کرد: شهرستان نور باتوجه‌به جمعیت ثابت دارای ۳۰ هزار خانه دومی است و پلیس وظیفه سنگینی در تأمین امنیت مسافران و جمعیت‌های ثابت و متغیر در شهرستان دارد و با امکانات محدود، نیروها با توان مضاعف شبانه‌روزی در خدمت رفاه، امنیت و آسایش مردم هستند.

قلی‌پور با اشاره به اقدامات فراجا در سال ۱۴۰۲ در شهرستان نور خاطرنشان کرد: امسال در کشفیات سرقت ۹۷ درصد افزایش کشف داشتیم که اکیپ‌های سارقین حرفه‌ای در شهرستان‌های مختلف کشور با دستبرد به اموال مردم، اشیای قیمتی را خارج می‌کنند و با تغییر مکان این سارقین حرفه‌ای در شهرستان‌های مختلف کشور، کار دستگیری دشوارتر است.

وی با قدردانی از حمایت‌های دستگاه قضا، رئیس شورای تأمین، سپاه و بسیج تأکید کرد: سرقت‌های زیادی در شهرستان‌های مجاور و استان توسط آگاهی و عوامل شهرستان نور کشف و با آنها طبق قانون برخورد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نور با اشاره به افزایش چهار درصدی قاچاق چوب در شهرستان نور بیان کرد: مقدار زیادی چوب آلات قاچاق در طرح عملیات محله محور کشف شد و امسال با تحقیقات در تعداد، نوع و نحوه به‌کارگیری مواد مخدر، در کشفیات و برخورد با عوامل تهیه و توزیع آن در شهرستان نسبت به سال گذشته ۸۴ درصد افزایش کشف داشتیم.

قلی‌پور با اشاره به افزایش ۷۰۴ درصدی در کشف قاچاق سوخت نسبت به سال گذشته در شهرستان نور اظهار کرد: امسال نزدیک به ۱۵۰ درصد در دستگیری و ۱۰ درصد در جلب شاهد افزایش در شهرستان بودیم و دستگیری معتادان ۱۲۰ درصد افزایش داشتیم.

وی با اشاره به کمپ ترک اعتیاد در شهرستان نور افزود: باتوجه‌به نبود کمپ، طبق ماده ۱۵ و ۱۶ باید معتادان به استان منتقل می‌شدند؛ اما با رایزنی که با استان شد سهمیه کمپ به ماده ۱۶ افزایش و طبق ماده ۱۵ کمپ در شهرستان ایجاد شد که معتادان داوطلب مراجعه کنند و ماده ۱۶ مربوط به معتادان متجاهر و بیمارگونه است که چهره شهر را مخدوش می‌کند که این افراد برای درمان دستگیر و به کمپ ماده ۱۶ منتقل می‌شوند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۲ مهر, ۱۴۰۲

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو