زمان انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۵ -

علی اسماعیلی عضو شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس IPI شد

علی اسماعیلی،نماینده مردم شریف نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس IPI انتخاب شد .

به گزارش خبرنگار سرای نور؛ علی اسماعیلی، نماینده  مردم نور و محمودآباد در دوره دهم مجلس شورای اسلامی طی رای گیری به  عمل آمده در مجلس شورای اسلامی با ۹۳ رای به عنوان عضو اصلی شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس انتخاب شد.

اتحادیه بین‌المجالس یک سازمان بین‌المللی متشکل از پارلمان‌های ۱۸۱ کشور است . این اتحادیه Inter-Parliamentary Unioدر سال ۱۸۸۹ تأسیس شد و هدف از آن کمک به صلح و همکاری میان ملتها با گفتگو میان پارلمان‌های جهان است.
مقر این اتحادیه در ژنو سوئیس می باشد و بیش از ۱۱۰ سال قدمت دارد. در حال حاضر ۱۵۴ مجلس از کشورهای مختلف جهان عضو اتحادیه بین‌المجالس هستند که جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از اعضای فعال آن است.
این اتحادیه در نقش بازوی پارلمانی سازمان ملل متحد سالانه دو اجلاس اصلی برگزار می‌کند که روسا و سایر نمایندگان پارلمان‌های جهان در آن به تبادل نظر و تصویب قطعنامه می‌پردازند.
بالاترین رکن اتحادیه، مجمع عمومی است که دارای کمیته‌های دائم صلح و امنیت بین‌المللی، توسعه پایدار، مالیه و تجارت، و دموکراسی و حقوق بشر است.
در این اتحادیه همچنین نمایندگان از نهادهای مهم بین‌المللی به عنوان ناظر عضویت دارند و در اجلاسیه آن شرکت می‌کنند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ شهریور, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو