زمان انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ -

احتمال زنده بودن ۳۲ سرنشین نفتکش ایرانی/ خطر نشت در کمین است

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش گفت: تمام مسئولین ذیربط از کره جنوبی، چین و ایران در تلاش هستند تا با امدادرسانی هر چه سریعتر، در وهله نخست آتش سوزی را مهار کنند.

به گزارش سرای نور ؛ کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با تاکید بر اینکه اولویت تمامی دست اندرکاران ماهر این حادثه خاموش کردن آتش نفتکش است، گفت: تمام آتش نشان ها که از چین به منطقه اعزام شده‌اند، اولویتشان خاموشی نفتکش است. مقوله ای که در این میان ضریب خطر را افزایش داده نشت میعانات این نفتکش تا شعاع هزار متری است که به تنهایی می‌تواند دامنه خطر برای این امدادگران را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه سایر نهادهای دست اندرکار از جمله وزارت امورخارجه به این موضوع و اداره سریعتر آن ورود کرده اند، ادامه داد: تمام مسئولین ذیربط از کره جنوبی و چین و مقام‌های ایرانی در این کشورها در تلاشند تا با امدادرسانی هر چه سریعتر در وهله نخست آتش سوزی را مهار کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: هیچ مستندی دال بر از بین رفتن و فوت ۳۲ نفر از سرنشینان این نفتکش وجود ندارد. در این میان احتمال دارد این ۳۲ نفر با استفاده از قایق‌های نجات از منطقه گریخته باشند که امیدواریم این احتمال به واقعیت بپیوندد.

ارثی از حضور خانواده‌های این افراد در شرکت ملی نفتکش خبر داد و افزود: اعضای هیئت مدیره با این خانواده ها دیدار داشته و آخرین اطلاعات و مدارک را در اختیار آنها قرار دادند.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی نفتکش از آنجایی که فروش محصولات این نفتکش به صورت FOB فروخته می‌شود بنابراین نمی‌توان میزان دقیق و نهایی ارزش محصول را که به یک شرکت کره‌ای (کره جنوبی) فروخته می‌شود، ارزیابی کرد اما به طور حدودی ارزش محصولات این نفتکش ۶۰ میلیون دلار تخمین زده شده است که البته باید اشاره کرد که این نفتکش تحت پوشش بیمه است.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۷ دی, ۱۳۹۶

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو