زمان انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۶ -

چرا شفر به دنبال هافبک طراح است؟

سرمربی آلمانی استقلال به دنبال جذب یک هافبک طراح برای ادامه لیگ است.

سرای نور؛استقلال لیگ را با حضور مجتبی جباری، سرور جپاروف، فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان آغاز کرد تا ۴ هافبک طراح در ترکیب خود داشته باشد اما با این وجود شرایط با حضور شفر به شکلی پیش رفت که این سرمربی حالا به دنبال جذب یک هافبک طراح دیگر است.

مجتبی جباری بعد از کش و قوس زیاد با استقلال فسخ کرد تا شفر یکی از هافبک های خود را بدون انجام یک بازی از دست بدهد. فرشید اسماعیلی دیگر بازیکن استقلال در این پست است اما سرمربی آلمانی استقلال ترجیح می دهد او را در خط حمله استفاده کند.

این بازیکن جوان با توجه به سرعت بالا، قدرت تمام کنندگی و بازی پا به توپ با حضور شفر بیشتر اوقات در خط حمله به میدان می رود و اتفاقا در این پست عملکرد به مراتب بهتری داشته و روی گل های زیادی تاثیر مستقیم و غیر مستقیم داشته تا احتمالا شفر او را بیشتر در خط حمله و نزدیک به دروازه به میدان بفرستد.

داریوش شجاعیان نیز کمتر در پست هافبک شماره ۱۰ به میدان رفته است. هافبک تازه وارد آبی ها بعد از حضور شفر بیشتر در کناره های زمین حضور داشته و توانسته با استفاده از فضای جناحین عملکرد بهتری داشته باشد.

به این ترتیب شفر در واقع در خط میانی تنها جپاروفی را در اختیار دارد که با توجه به شرایط جسمانی و سن بالا خیلی مهره قابل اتکایی برای رقابت های فشرده استقلال در ماه های پیش رو نیست. از سوی دیگر جپاروف هر چند در زمانی که پا به توپ است و استقلال توپ دارد مهره ای موثر برای این تیم محسوب می شود اما به دلیل شرایط جسمانی زمانیکه آبی پوشان توپ ندارند، کمتر در کار پرسینگ شرکت می کند و به همین دلیل شفر به یک بازیکن طراح برای مرکز زمین نیاز دارد.

به همین جهت سرمربی استقلال به دنبال این است که یک بازیکن طراح در میانه میدان به تیم خود اضافه کند تا با خیالی آسوده بهمن، اسفند و فرودین پرفشار و سخت خود را سپری کند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱ بهمن, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو