زمان انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۶ -

برانکو و پروژه عبور از راجرز و استانکو!

حالا دیگر برانکو به یکی از پرسابقه ترین مربیان تاریخ پرسپولیس تبدیل شده و باتوجه به تمدید دو ساله، احتمالا تنها پروین را جلوتر از خود خواهد دید.

سرای نور؛ایوانکوویچ در فروردین ۹۴ به پرسپولیس آمد و حالا ۳۴ ماه از آن زمان می گذرد. اکنون او از علی دایی و آلن راجرز که به ترتیب سابقه ۳۳ و ۳۴ ماه هدایت تیم پرسپولیس را دارند، پیشی گرفته و تنها محراب شاهرخی را مقابل خود می بیند.

 

راجرزِ انگلیسی در مهرماه ۵۰ به ایران آمد و تا دی ۵۳ سرمربی سرخ ها بود. البته در این بین وقفه ای ۵ ماهه سبب شد تا مدت حضور این سرمربی به ۳۴ ماه برسد. پرسپولیس در زمان حضور او دو قهرمانی لیگ را به دست آورد.

 

اما علی دایی در دو دوره مختلف هدایت پرسپولیس را برعهده داشت. یک بار از سال ۸۸ تا ۹۰ که منجر به قهرمانی در دو جام حذفی شد و دیگری در لیگ سیزدهم که یک نایب قهرمانی را برای سرخ ها به همراه داشت.

 

بالاتر از این سه، محراب شاهرخی حضور دارد. او ۴ سال و به عبارتی ۵۵ ماه سرمربی تیم پرسپولیس بود و باتوجه به تمدید قرارداد برانکو، احتمالا در جدول مربیان تاریخ باشگاه یک رده نزول خواهد داشت.

 

علی پروین اما با بیش از یک و نیم دهه، در این جدول دست نیافتنی به نظر می رسد. او ۱۴ جام رسمی برای قرمزها به ارمغان آورد و می توان گفت نیمی از قهرمانی های تیم پرسپولیس با او بوده است.

 

جدا از این موضوع، می توان افتخارات قابل دسترس برانکو ایوانکوویچ را هم بررسی کرد. پروفسور تا اینجای کار به یک قهرمانی لیگ، سوپر کاپ و یک نایب قهرمانی لیگ رسیده و فتح دوباره لیگ می تواند او را به یکی از پرافتخارترین مربیان تاریخ باشگاه تبدیل کند.

 

آلن راجرز و استانکو پوکله‌پوویچ مربیانی هستند که دو قهرمانی لیگ برای پرسپولیس کسب کرده اند و پروفسور می تواند در همین فصل به آن ها برسد و باتوجه به قهرمانی سوپرکاپ، پرافتخارتر هم جلوه کند! در اکثر زمان مربیگری علی پروین، لیگ برگزار نمی شد؛ اما با این حال او دو قهرمانی لیگ آزادگان و یک قهرمانی لیگ برتر دارد و سرمربی فعلی سرخ ها برای رسیدن به او، باید در لیگ هجدهم یا نوزدهم هم قهرمان شود.

 

البته علی دایی هم دو جام آورده و فعلا از نظر تعداد با ایوانکوویچ برابر است؛ اما پروفسور سرخ ها به زودی، از شهریار نیز عبور خواهد کرد.

 

تنها جام آسیایی پرسپولیس با علی پروین به دست آمده و برانکو حداقل ۳ دوره لیگ قهرمانان پیش رو دارد تا به این مهم برسد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۹ بهمن, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو